Gleith

Je nebezpečné používat kontaktní čočky při bojových sportech?

Edit: děkuji všem moc za vaše odpovědi :)
Jelikož můj bratr již aktivně asi 2 roky dělá kickbox a já jsem chtěl taky, ale mám brýle, chtěl jsem se na to právě zeptat, ale asi tedy počkám těch pár let a zajdu si na laserovou operaci :)

Nejlepší odpověď
gecco

Při kontaktních?
Ano… Riskuješ, že přestaneš vidět, když se ti čočka nevhodně posune…
Ale furt je to lepší, než používat brýle…
😉
Na druhou stranu – při některých vadách vidění ani nedostaneš od lékaře svolení k účasti na soutěžích, případně ani k treningu takových sportů…

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že nebezpečnější je nepoužívat. To bys kolikrát ani nevěděl, odkud ti přilítla.

majestic

Pokud nechceš, aby ti někdo pořezal oči, až ti do nich dloubne, tak ano.

Kepler

Správné rozhodnutí, ale trénovat už můžeš, čekat nemusíš 🙂