JájsemRaibek

Je nebezpečné poškození mateřských znamének?

Pokud má člověk na těle několik mateřských znamének, přesněji takových vyčnívajících výstupků na kůži – viz. obrázek: http://www.ijou­rnal.cz/file/2014/10/m­ate%C5%99sk%C­3%A9_znam%C3%A9nko­.jpg stalo by se něco, pokud by je podvázal třeba nití tak, aby byla „přiškrcena“ a následně by (domnívám se) odpadla?

Nejlepší odpověď
briketka10

Je to dost nebezpečné taky mám jedno na
levé straně nad koutkem úst a nikdy bych si
ho sama neodstraňovala podomácku.
Jedině bych zašla za mou kožní lékařkou, kam
chodím.

Doplňuji :
Ale odstranit se mi ho nechce, protože mu říkám
piha krásy 😁

Další odpovědi
marci1

Mohlo by být. Je dobré si pravidelně nechat znaménka kožním lékařem zkontrolovat. 🙂

Löwe

Určitě nic takového nezkoušet. Jednou jsem si omylem rozškrábl znaménko na zádech a musel jsem na jeho odstranění – vyříznutí. Mám tam po něm na památku jizvu 🙂

ReHu

To bych určitě neriskovala. Nevíš, jak huboko sahají pod pokožku a jaké by to mělo důsledky.
Kožní lékař to jistí. Posílají vzorky na rozbor, kdyby náhodou něco.

bolak

Řekni že tě to začalo bolet, a někdy to i svrbí. A že máš pocit jako by se to od loňska zvětšilo. Pak to nebude kosmetická úprava ale nutný lékařský zákrok, a nebudeš za to muset platit.

Navíc to ještě pak pošlou na histologii či kam.

bolak

briketka10: kamarád měl pihu krásy přes celý záda..