anony.M

Je nebezpečné dát do minitrouby formu na dort,když…

v návodu na minitroubu píšou"nevkládejte kovové věci,hrozí nebezpečí úrazu el. proudem"…Mám ale formu na dort,určenou na pečení,je vyrobená z pocínovaného plechu..Mohu ji tedy použít na pečení v minitroubě,ne­bo ne?

Nejlepší odpověď
ReHu

Já bych ji tam nedávala.
Určená na pečení, ale v klasické troubě. Já mám bábovkovou formu určenou k pečení v mikrovlnce.
Pokud potřebujete dort, použila bych některou misku potřebného tvaru, z materiálu vhodného k použití v MT.

Omlouvám se, přehlédla jsem se.

V každém případě, kdyby náhodou něco, nemáte dovolání. Jak píše hanulka11, silikonové formy jsou dobré a nejsou drahé.

Další odpovědi
hanulka11

No bála bych se . Já mám formy ze silikonu jsou bezpečné v každé troubě

fortin

Tady se nic nepíše o mikrovlnce. Takže bych kovovou formu použil. Jde jen o záruku bezpečnosti kdyby vznikl potenciál který by mohl ohrozit život. Stejně se ale kovová forma nevytahuje holýma rukama ale chňapkou. Ale v návodu je to napsáno jasně. Takže nevěřit dokonalému výrobku v tomto případě minitroubě a použít jinou formu na pečení.
Na http://www.da­tart.cz/katalog/Mi­ni-trouba-Luxell-LX-3550.html ale vidím drátěný rošt a pečicí plech takže…

mosoj

Jestli Vám od trouby na pečení hrozí úraz el. proudem tak ji hoďte prodejci na hlavu!!!
Ale spíš jde zase o jeden „povedený“ překlad.
Jo potenciál oblbování ten je velký.

Arni

Odpovím li na otázku zda lze dát do minitrouby formu na pečení, odpovím že pokud není velikost formy větší než ona minitrouba, tak proč ne.
Jde li o překlep a je myšlena mikrovlnná trouba, tak pokud nechcete mít doma ohňostroj, vyražené pojistky, těsto po stěnách a pár tisíc v tahu, tak v žádném, případě. Do mikrovlnky nikdy nic kovového. Shoří tam i máslo (obal) zabalené v originálním obalu. Je to totiž zpravidla hliníková fólie.
No a jestli máte troubu, která má v návodu možnost úrazu el. proudem při vložení kovové nádoby, pak máte zajímavou raritu.