Janulko

Je nebezpečná operace šedého zákalu u starších osob?

Mé babičce je 78 a jde na operaci šedého zákalu(nevidí na oči).
Na 1 oko je slepá již od mala, protože házeli šipky, a trefili ji do oka. Na to druhé teď díky šedému zákalu nevidí.
Je to pro ni nebezpečné?
Prosím poraďte, děsně se o ní bojím!!

Nejlepší odpověď
cukrar

Janulko, vy určitě víte, že to není problém, ale Vaší babičce to bude problém dělat. Povím Vám čersvou zkušenost s 80ti letou tchýní.
Již asi 5–8 let jí očařka říká, že je potřeba operace šedého zákalu, pokud není pozdě.
Naposledy v červnu 2014. Nikam nejdu, nebudu do sebe nechat řezat. Až jí jedna ošetřovatelka vyprávěla o své mamince, která taky v 80 letech prodělala operaci. A najednou chtěla abych to zařídil.
Takže dne 10.12. a 17.12. babička prodělala operaci. Nejdříve levé oko, pak pravé.
Jak to probíhalo, dostavili jsme se v 8:00 do nemocnice v HK, prošli asi 4 vyšetřením, kouknutí do oka, pak na pokoj, převlek do noční košile. asi 8:50 přijel zřízenec, odvezl jí na sál, v 9:20 byla zpět, měření tlaku, přestrojit a v 10:00 jsme odjížděli zpět.
Za týden ještě o pár minut dříve.
Je pravda, že babička jako diabetička šla na řadu přerdnostně, jiní tam byli od 6:30 a šli až po babičce.
Janulko, musíte babičku přesvědčit, že to není operace, že se neuspává, je to 15 minut na sále, delší je příprava a odstrájení…Po pár dnech babička říká, támhle kvete strom. Já říkám, babičko, blbost, v prosinci, aby kvetl strom? Tak jsem popojel, zastavil, a fakt, kvetl. Manželka to neviděla, a musela jít až pod strom.

Nebo sehnat někoho, kdo jí to odvypráví..

Ať zavolá mojí tchýni.

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Není.

gecco

Není – je to jednoduchá operace prováděná obvykle ambulantně…

O babičku se neboj.
😉

anonym

Není,nemusíš mít ani doporučení od svého lékaře,zkus si tady to pročíst a babičce držím palce a přeju pevné zdraví.
http://www.du­ovize.cz/opera­ce-sedeho-zakalu/?gclid=CKrP5-z4yMMCFQUdgQo­dE4cAAw