Je nealkoholické pivo v práci zakázáno?

Co myslite? Jedna se pouze o nealkoholicke pivo.

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Zákaz konzumace nealkoholického piva zaměstnavatelem je sice problematické, ale nelze jej zcela vyloučit – záleží to jen na zaměstnavateli a na okolnostech, které jej k zákazu vedou. Při nemírném požívání nealkoholického piva může za určitých okolností dojít k mírnému ovlivnění alkoholem. Zjistí-li takové ovlivnění stanoveným postupem zaměstnavatel, bude zřejmě postupovat proti zaměstnanci podle zákoníku práce pro porušení povinností zaměstnance.

http://www.boz­pinfo.cz/mohu-v-praci-konzumovat-nealkoholicke-pivo

Další odpovědi
Dochy

Zpravidla ne. Ale jsou zaměstnání, kde je na pracovišti dovolena jen čistá voda a někde ani to ne. Ne z důvodu alkoholu, ale z důvodu zachování maximální čistoty pracoviště.

cukrar

jak kde, jsou práce, u které se může, u některé se musí pít pivo.
Zákazy nejsou o pivu, ale o alkoholu.