Boy 13

Je naše současná mobilní síť bezpečná?

Když si to vemete, tak aniž bysme si to uvědomovali, tak se mobilní telefony a celkově digitální technologie staly naší nedílnou součástí každodenního života. Proto se ptám, jestli je ze strany našich tří operátorů taková mobilní síť zabezpečená. Třeba, když budu telefonovat a povídat si s kamarádem o citlivém tématu, tak nemusím mít strach, že to někdo odposlouchává a mohl to třeba na mě v budoucnu použít? Nemůže se stát, že mi někdo třeba pošle sms na mobil a zaviruje ho, aniž bych si něco do mobilu stáhl, nebo třeba, když někdo zná moje telefonní číslo a může jenom díky tomu, že ho zná, zadat do počítače a bezproblémově odposlouchávat? Dí­ky.

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky je to možné, ale pravděpodobnost, že by tě poslouchal třeba někdo ze známých a podobně je mizivá. Tyto technologie nelze udělat stoprocentně bezpečné nikde ve světě.