Je napětí 15 V málo, nebo hodně? Co by dokázalo při kopnutí udělat?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pro normálního člověka je to málo, pro abnormálního člověka (pro tebe) to může být smrtelné.

Další odpovědi
anonym

Ve mně je tolik napětí, že bych tě kopl do zádele natotata.

mosoj

Bez komentáře. Tady to je házení hrachu na stěnu.

Quimby

Zabíjí proud, ne napětí! Takže klidně si do sebe můžeš pustit 10 tisíc voltů a pouze tě to kopne.

Dochy

Nelze odpovědět. Záleží na dalších podmínkách. V naprosté většině případů lze považovat 15V za bezpečné.

Quimby: S názorem že zabíjí proud a ne napětí jděte s odpuštěním víte kam. Jde o svázané veličiny. 10000 voltů do sebe asi těžko pustí pokud bude mít k dispozici zdroj s proudem omezeným na 2mA. Napětí při dotyku okamžitě klesne. Ano, účinky na nervovou soustavu a srdce jsou úměrné především procházejícímu poudu, ale jen se znalostí dalších parametrů lze alespoň trochu odhadnout jaký proud a s jakými účinky bude působit na jaký orgán.

quentos

V běžné zásuvce je napětí 220 V. Tak co myslíte?

Radius

15 V je malé napětí, pokud budu mít úplně suché ruce a sáhnu oběma rukama na napětí 15V stejnosměrných, nic neucítím. Když si dám dva dráty s napětím 15 V na jazyk, bude to hodně pálit, vydržím to méně než 1 vteřinu (na jazyk už je 15 V moc).
15 V střídavých už brní, to je mnohem horší.
Pokud by mi někdo pustil do těla 15 V – třeba na srdce (při operaci), zabije mě.
Ale suchýma rukama není nic cítit asi do 50 V stejnosměr­ných.