Avatar uživatele
anonym

Je napětí 15 V málo, nebo hodně? Co by dokázalo při kopnutí udělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2992 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Pro normálního člověka je to málo, pro abnormálního člověka (pro tebe) to může být smrtelné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ve mně je tolik napětí, že bych tě kopl do zádele natotata.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Bez komentáře. Tady to je házení hrachu na stěnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Zabíjí proud, ne napětí! Takže klidně si do sebe můžeš pustit 10 tisíc voltů a pouze tě to kopne.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nelze odpovědět. Záleží na dalších podmínkách. V naprosté většině případů lze považovat 15V za bezpečné.

Quimby: S názorem že zabíjí proud a ne napětí jděte s odpuštěním víte kam. Jde o svázané veličiny. 10000 voltů do sebe asi těžko pustí pokud bude mít k dispozici zdroj s proudem omezeným na 2mA. Napětí při dotyku okamžitě klesne. Ano, účinky na nervovou soustavu a srdce jsou úměrné především procházejícímu poudu, ale jen se znalostí dalších parametrů lze alespoň trochu odhadnout jaký proud a s jakými účinky bude působit na jaký orgán.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

V běžné zásuvce je napětí 220 V. Tak co myslíte?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

15 V je malé napětí, pokud budu mít úplně suché ruce a sáhnu oběma rukama na napětí 15V stejnosměrných, nic neucítím. Když si dám dva dráty s napětím 15 V na jazyk, bude to hodně pálit, vydržím to méně než 1 vteřinu (na jazyk už je 15 V moc).
15 V střídavých už brní, to je mnohem horší.
Pokud by mi někdo pustil do těla 15 V – třeba na srdce (při operaci), zabije mě.
Ale suchýma rukama není nic cítit asi do 50 V stejnosměr­ných.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek