nikool

Poradíte, na které škole existuje obor pro výkon povolání „makléřka“?

je ňáká škola na makléřku

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
Drap

Vysoká škola ekonomická

da ny

My jsme možná struční.
Ty bys měla být schopná vyhledat si potřebné informace sama! :)
Makléř pracuje hlavně s internetem a „loví“ Jak někdo zveřejní nabídku o prodeji bytu, během týdne mu volá 10 – 20 neodbytných realitních makléřů, lteří jsou jako Pitralon.(vtíraví) :D
Věděla bys, že postačí jakákoliv SŠ s maturitou. Ekonomický směr, obchodní, stavební může být ku prospěchu.
Nic světoborného, VŠ netřeba, titul působí lépe, alespoň Bc. Směr nerozhoduje. Na makléře stačí jen vyhledat nějaký kurz, poblíž bydliště.

„Tato profese se u nás v žádné škole nevyučuje, ale je možné absolvovat odborný kurz“

Zdroj: https://www.id­nes.cz/finance/pra­ce-a-podnikani/jak-se-stat-realitnim-maklerem.A_2003M217Z­06B

https://www.vrka­cademy.cz/chci-se-stat-realitnim-maklerem/
https://www.skoleni-kurzy.eu/studium-makl%C3%A9%C5%­99/kurzy

Rokio

Obchodní akademie a ekonomické lyceum.

da ny

Jak jsem psala „ňáká“ škola u nás neexistuje. Ta SŠ s maturitou je předpokladem, že člověk velmi dobře ovládá ČJ pro komunikaci s klienty a zvládne písemný projev pro případ sestavení smluv apod. RK mají připravené vzory, ale i to je třeba správně upravit.
Samostatnost a zvídavost je podmínkou. Člověk se musí spoléhat na své schopnosti, nečekat, že mu informace někdo naservíruje.