Avatar uživatele
anonym

Je na tom neco pravdy?

Mela jsem rozhovor o kockach a dovedela jsem se,ze kocky jsou neco jako terapie.Citi pry u lidi,ze neni neco s organismem v poradku a tak se snazi cloveku ulevit,tim ze to prenasi na sebe.Nevim zda tomu verit,co pak kocicka neonemocni?.Ja nic o tom nevim,muzete mi rict-pokud neco o tomto vite/?Dekuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, pekynka, anonym před 5025 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mám vyzkoušené, vždy mě hlazení kočky uklidnilo. Ale více řekne odborník.

Terapie – kočka jako léčitel

Kočky jsou univerzálními léčiteli, pokud ovšem své páníčky milují nebo jsme jim sympatičtí. Kočka si totiž sama vybírá, koho bude léčit, a koho ani omylem. Stejně jako absolutně pozitivně a léčivě dokáží kočky zapůsobit také negativně, škodlivě – kdo ví, jak se jim tohle daří, ale opravdu jsou touto prazvláštní schopností obdařeny. Nejsme-li jim po chuti, dokážou nám to dát náležitě znát – ba co víc, přilepit na nás smůlu a neštěstí. Budeme vycházet z předpokladu, že jsme se kočce, kterou máme k terapii k dispozici, zalíbili. Pak je vždy vhodné micku přimět, aby si uvolněně usedla na náš klín – nikdy kočku nenutíme násilím. Pokud nám na klíně sama setrvá, její napětí (kočka je neustále ve střehu, neustále sleduje své okolí a případný útok nepřítele) musí povolit, to je vždy znamení toho, že se kočka přestala obávat a začala nám důvěřovat. Naprosto ideální znamení její důvěry v nás je její předení. Jakmile začne kočka příst, máme vyhráno. Pak už stačí jen zabořit své ruce do jejího kožíšku a hladit ji. Jemně a něžně. Někteří vědci se přiklánějí k názoru, že tímto hlazením kočičího kožíšku vzniká statická elektřina a možná ještě cosi víc, co zatím neumíme změřit ani stanovit a co působí na lidský organismus velmi pozitivně. Hlazení kočky a kontakt s ní působí nejen na všechny psychické problémy, ale jsou známy vynikající úspěchy této terapie u autistů (lidí extrémně uzavřených) a také u těch, kdo mají problémy s klouby, s revmatismem, se srdečním rytmem, s krevním tlakem a s poraněním nebo s horečnatým onemocněním.

Zdroj: http://www.vse­proplet.cz/cz/pa­ge/5675/terapie-kocka-jako-lecitel.html?de­tail=6412

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Něco podobného jsem slyšel o morčatech nebo o křečcích,ted přesně nevím.Když prý je nemocné malé dítě které má něco s dýchacími cestami,položí se křeček nebo morče na hrud a nemoc přestoupí z dítěte do zvířátka.Zvíře prý potom zemře.Prosím neberte nikdo tuto informaci za bernou minci,může jít o fámu,píši to co jsem zaslechl a snad jiní uživatelé mohou mít konkrétnější informace.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

stprocentne to pravda je kocky jsou nejsenzibilnejsi tvorove,a diky tomu presne odhadnou jakou naladu ma jejich majitel a podle toho se i chovaji

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Že by na sebe převzalo nemoc se mi zdá trochu nadnesené, ale je pravdou, že i psi vycítí třeba deprese apod. Stačí i jen horší nálada nebo smutek. U koček to je asi obdobné. Můj kocour se ani nechce sám najíst. Vždy u toho musím asistovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cullinda

Mě kočičí vrnění vždy neskutečně uklidňovalo.
Některé kočky prý dokážou poznat rakovinu nebo jiné trápení.
Co mě ale překvapilo, že mohou poznat čas porodu : Nevlastní sestra chodila ke kamarádce, která měla kocoura. Vždy se o sestru jen otřel a šel si po svém..Celou dobu těhotenství své zvyky neměnil až jeden den se k ní neskutečně vtíral, snažil se jí lehnout na klín, pořád ji oňufával břicho a jemně na něj škrábal. Následující noc už jela sestra do porodnice. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata