Je na tom neco pravdy?

Mela jsem rozhovor o kockach a dovedela jsem se,ze kocky jsou neco jako terapie.Citi pry u lidi,ze neni neco s organismem v poradku a tak se snazi cloveku ulevit,tim ze to prenasi na sebe.Nevim zda tomu verit,co pak kocicka neonemocni?.Ja nic o tom nevim,muzete mi rict-pokud neco o tomto vite/?Dekuji

Nejlepší odpověď
annas

Mám vyzkoušené, vždy mě hlazení kočky uklidnilo. Ale více řekne odborník.

Terapie – kočka jako léčitel

Kočky jsou univerzálními léčiteli, pokud ovšem své páníčky milují nebo jsme jim sympatičtí. Kočka si totiž sama vybírá, koho bude léčit, a koho ani omylem. Stejně jako absolutně pozitivně a léčivě dokáží kočky zapůsobit také negativně, škodlivě – kdo ví, jak se jim tohle daří, ale opravdu jsou touto prazvláštní schopností obdařeny. Nejsme-li jim po chuti, dokážou nám to dát náležitě znát – ba co víc, přilepit na nás smůlu a neštěstí. Budeme vycházet z předpokladu, že jsme se kočce, kterou máme k terapii k dispozici, zalíbili. Pak je vždy vhodné micku přimět, aby si uvolněně usedla na náš klín – nikdy kočku nenutíme násilím. Pokud nám na klíně sama setrvá, její napětí (kočka je neustále ve střehu, neustále sleduje své okolí a případný útok nepřítele) musí povolit, to je vždy znamení toho, že se kočka přestala obávat a začala nám důvěřovat. Naprosto ideální znamení její důvěry v nás je její předení. Jakmile začne kočka příst, máme vyhráno. Pak už stačí jen zabořit své ruce do jejího kožíšku a hladit ji. Jemně a něžně. Někteří vědci se přiklánějí k názoru, že tímto hlazením kočičího kožíšku vzniká statická elektřina a možná ještě cosi víc, co zatím neumíme změřit ani stanovit a co působí na lidský organismus velmi pozitivně. Hlazení kočky a kontakt s ní působí nejen na všechny psychické problémy, ale jsou známy vynikající úspěchy této terapie u autistů (lidí extrémně uzavřených) a také u těch, kdo mají problémy s klouby, s revmatismem, se srdečním rytmem, s krevním tlakem a s poraněním nebo s horečnatým onemocněním.

Zdroj: http://www.vse­proplet.cz/cz/pa­ge/5675/terapie-kocka-jako-lecitel.html?de­tail=6412

Další odpovědi
ten který je

Něco podobného jsem slyšel o morčatech nebo o křečcích,ted přesně nevím.Když prý je nemocné malé dítě které má něco s dýchacími cestami,položí se křeček nebo morče na hrud a nemoc přestoupí z dítěte do zvířátka.Zvíře prý potom zemře.Prosím neberte nikdo tuto informaci za bernou minci,může jít o fámu,píši to co jsem zaslechl a snad jiní uživatelé mohou mít konkrétnější informace.

anonym

stprocentne to pravda je kocky jsou nejsenzibilnejsi tvorove,a diky tomu presne odhadnou jakou naladu ma jejich majitel a podle toho se i chovaji

ReHu

Že by na sebe převzalo nemoc se mi zdá trochu nadnesené, ale je pravdou, že i psi vycítí třeba deprese apod. Stačí i jen horší nálada nebo smutek. U koček to je asi obdobné. Můj kocour se ani nechce sám najíst. Vždy u toho musím asistovat.

Cullinda

Mě kočičí vrnění vždy neskutečně uklidňovalo.
Některé kočky prý dokážou poznat rakovinu nebo jiné trápení.
Co mě ale překvapilo, že mohou poznat čas porodu : Nevlastní sestra chodila ke kamarádce, která měla kocoura. Vždy se o sestru jen otřel a šel si po svém..Celou dobu těhotenství své zvyky neměnil až jeden den se k ní neskutečně vtíral, snažil se jí lehnout na klín, pořád ji oňufával břicho a jemně na něj škrábal. Následující noc už jela sestra do porodnice. :)