Matthew

Je na světě více kuřáků nebo nekuřáků, co myslíte ??? :)

Nejlepší odpověď
anonym

jinačí odpověď :)

Doplňuji:
Sama jsem příležitostná kuřačka. V místech, kde bych si ráda zakouřila, se většinou
vyskytuje převážná většina nekuřáků a naopak. Někdy to vypadá, že nekuřáci převažují a někdy to vypadá naopak.

Další odpovědi
zjentek

Kuřáků

..pokud se teda počítají všichni, co kuřili a dýmu nikde .)

briketka10

Kuřáků

jistěže kuřáků a to mužů nejen VČesku..
zdroj Blesk:
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-domaci/153830/v-cesku-kouri-spise-muzi-kuraku-je-vic-nez-nekuraku.html

Braník

Nekuřáků

Zbynas

Nekuřáků

Pokud si dobře pamatuji, podle posledního průzkumu to bylo cca 30 % kuřáků a 70 % nekuřáků. Ruku do ohně bych za to nedal.

anonym

Nekuřáků

Můj odhad je, že méně lidí kouří. Na heslo „statistiky kouření“ jsem našla statistiku z roku 2012, takže se dá pokládat za aktuální:

Kouření v České republice
Množství kuřáků v ČR a počet vykouřených cigaret za rok
◦podle průzkumu Eurobarometr v ČR kouří asi o 2.300.000 lidí
◦kouří 26% populace nad 18 let, zbytek jsou děti a mladiství do 18 let
◦za rok se v ČR vykouří cca. 21 miliard cigaret (statistický údaj za rok 2010 a 2011)

Zisk státu – daně za cigarety
◦v ČR bylo vybráno na spotřební dani za cigarety 44,986 miliard Kč + daň z přidané hodnoty (DPH) ve výši cca. 4–5 miliardy Kč
◦daň z jedné cigarety – cca. 2,10 Kč (údaj pro rok 2012)

PatyNej

Nekuřáků

charliesheep

Nekuřáků

Smoullinka

Nekuřáků

já si myslím, že nekuřáků :))

Poklička

Nekuřáků

anonym

No a protože doplnění příspěvku ještě stále nejde, tak celosvětově doplním údaj výjimečně sem:

Množství kuřáků na celé Zemi, kouření v jiných státech
◦celosvětově se odhaduje počet kuřáků za Zemi na 1,3 miliardy
◦počet úmrtí v důsledku kouření za jeden rok na 4.800.000 lidí (na Zemi tedy zemře na následky kouření 560 lidí každou hodinu, 13 400 lidí každý den) a toto číslo se průměrně stále zvyšuje
◦přes tři čtvrtiny z nich žijí v zemích s nízkými či nižšími středními příjmy (dle HDP), navíc lidé ze zemí s nízkými příjmy jsou si méně vědomi rizik spojených s kouřením, stejně jako zásadního přínosu pro zdraví, pokud kouřit přestanou
◦prevalence kouření klesá v posledních dvou desetiletích v zemích s vysokými příjmy

briketka10

http://chi.cz/vti­py/kuraci-a-nekuraci