autacek

Je na světě ještě jiný stát než USA, který kdy úmyslně rozšířil potenciálně nebezpečné biologické látky mezi civilisty?

A to hned několikrát? Jen co se ví, tak USA mezi lety 1949 až 1969 provedli celkem 239 experimentů při kterých úmyslně šířili potenciálně nebezpečné biologické látky, viry i bakterie… A čím je zajištěno, že dnes se ti stát nemůže?

https://www.id­nes.cz/xman/sty­l/operace-seaspray-bakterie-civiliste-armada-san-francisco.A180220_173­117_xman-styl_fro

Nejlepší odpověď
Edison

Zdfaleka ne. Biologické zbraně se používají nejméně od středověku. Metání mrtvých krys a dokonce mrtvých lidí, kteří umřeli na nejrůznější nemoce, včetně moru, neštovic a dalších přez hradby na nepřítele se užívalo v podstatě od začátku historie válečnictví.

Další odpovědi
Arne1

Určitě. Ale jestli si myslíš, že se k tomu nějaký stát jako například Čína nebo Rusko přizná, tak jsi na velkém omylu.