Weroniq

Je na světě ještě hodně lidí, kteří nepoznali civilizaci?

je pro tyto lidi žijící někde v kmenech v pralesích, pouštích, kdekoliv nějaký termín? a kde jsou tyto oblasti, nedotčené moderními lidmi?

Nejlepší odpověď
lexx

Ano, v amazonských deštných pralesích například. A žijí spokojeně, v souladu a symbioze s přírodou, bez mobilu, internetu, bankovních kont a inflace. Není to krása ?

Další odpovědi
hanulka11

např. v Indonézii a říkají si zde KOROWAI

http://www.ta­jemnaindonesi­e.cz/indonesi­e/etnicke-skupiny/korowai/
Doplňuji:
myslím si že si tam žijí spokojeně nemají ponětí, že někde existují nějaké obchody , peníze ,ekonomika,domy , ..... a pod. věci mají jen za úkol žít a přežít postarat se o sebe a své nejbližší v podmínkách jakých žijí.....

Drap

Toto se nedá dost dobče určit, často se mluví o nich jako o promitivních národech. Jsou ale opravdu primitivní ? Bejdříve by jsme si museli definovat co je to civilizace ? Od lterého stupně poznání jsou civolizovaní a kde ještě ne . A dalším sporným bodem otázky je co je to hodně ? pro někoho 100 ,pro někoho je 1000 málo

mosoj

Kdyby to tak bylo tak je ČR plná pralesů a opic s holým zadkem.
Zatím pralesy nevidím a místo opic vidím hodně lidí s holým zadkem.