Sarrow

Je na snění stále něco čemu vědci opravdu nerozumí nebo je to už minulost?

Nejlepší odpověď
paul1

Snění (jako takové) je krásná věc, oddávám se mu rád. Některé věci se mi postupem času i splnily. Moc jich nebylo, ale i tak jsem za to vděčný. V otázce ale bylo asi myšleno snění jako sny počas spánku. Dobře to vystihl v odpovědi „Kepler“.

Další odpovědi
Fm2.0

Je toho velká spousta. Vědci ani nevědí proč sníme, jak sníme, kde se to bere, jaký je PŘESNÝ účel, na čem je to založeno – CO jsou sny (detailně vědecky vysvětleno než jen nějaké noční vidiny/iluzionické představy).
Co způsobuje různé druhy snů, proč se nám zdá, to co se nám zdá, na to je tu psychologie (nebo astrologie/snář). :D Víme, kdy sníme, ve které fázi spánku začínáme snít. Ale to je asi tak všechno. Víc nevíme, než víme.

Kepler

Během spánku mozek stále funguje, i když nevnímá okolí a člověk jej neovládá. Takže jde o normální fyziologický stav. Ve snu se mu zjevují zážitky z minulosti, podvědomé obavy nebo i nějaká psychedelická směs, ale nikdy to, co ještě nezažil, nebo s čím se ještě nikdy jakkoliv nesetkal. Sny mají i psi a jistě i jiná zvířata. Tělo odpočívá, mozek stále funguje. Byla docela sranda pozorovat našeho Bobíka, jak ve snu kmital nohama. Zřejmě zrovna pronásledoval nějakého kocoura. Jestli tomu vědci rozumí pochybuju, protože by museli mít mozek lepší, než ten vlastní.

Kelt

Funkce mozku a snění, to je činnost, která nebude plně odhalena asi nikdy. Na snech vydělávají znalci snů, věštci, a pod. Podle EEG máme různé fáze mozkové činnosti a různé fáze spánku a v určité fázi se nám zdají sny. Ale proč se dvěma různým lidem na různých místech zdají stejné sny a proč se nezdá všem lidem na jednom místě stejný sen, to se asi zjistí obtížně. Ovšem nejzajímavější je, jak to mohou dokázat?

mosoj

Jedna z hypotéz vysvětlující snění je hypotéza o spojení s akašickým záznamem, který spojuje všechno se vším!! v minulosti i budoucnosti. Schopnost spojit se s akašickým záznamem je přisuzována i známým věštcům, jako je na př. baba Vanga a pod.