Je na pc přijímač bluetooth 4.0 kompabitilní se sluchátky na bluetooth 4.1 ?

Odpovědi
Czechball

Všechny verze Bluetooth jsou zpětně kompatibilní. Výhoda 4.0 a 4.1 je u některých sluchátek také přenos informace o akumulátoru sluchátek, tato funkce však není nutná pro provoz a sluchátka budou fungovat i na starších verzích Bluetooth.

MichaelOffic

Když si na svém Samsungu S7 posílám soubory s 10 let starým Sony Ericssonem K750i…tak samozřejmě ano! To neřeš. Kompatibilní to samozřejmě je!

Rohlik

To že jsou sluchátka 4.1 neznamená, že je táto verze vyžadována na druhé straně. Pokud chceš mít jistotu, tak mrkni do manuálu výrobku nebo teoreticky i na krabici, kde jsou vypsány minimální požadavky pro správnou funkčnost sluchátek.