Je na obrázku znázorněn skutečný příklad biopaliv, kdy se dá brát elektrická energie z mrkve a ze sýra?

Obrázek: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2015/11/13/19/07/al­ternative-energy-1042411_1280.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Je to nesmysl. Vyzkoušej si to sám. Aby to rozsvítilo žárovku takto jednoduše nejde.

Další odpovědi
Kepler

To je míněno jen jako legrace. Lze ale vyrobit elektrický článek zastrčením elektrod z odlišných materiálů (se zřetelem na elektrochemickou řadu prvků) třeba do citrónu. Kyselina citrónová v tomto ovoci plní úlohu elektrolytu.