Rokio

Je na místě vysadit postupně léky, pokud někdo chce mít děti a netrpí těžkou psychiatrickou diagnózou?

Nebavím se o sobě. Píšu obecně o lidech, kteří netrpí psychózou, těžkou depresí, bipolární poruchou, či demencí, ale mají lehčí psychickou poruchu, jako je kupříkladu neuróza nebo lehká psychopatie.

Pokud se takový muž či žena domluví se svým psychiatrem, je možné třeba nebrat léky po dobu jednoho měsíce (u muže) a po dobu deseti měsíců (u ženy).

Jde o to, že pokud by brali léky a pokusili by se o dítě, tak by se jim klidně mohlo narodit postižené děcko.

Nejlepší odpověď
Filip84

Ne, a naposledy: nepřemýšlej nad tím, stejně vymyslíš leda tak prd.

Léky, které mohou ohrozit plod při graviditě, jsou na závažná psychická onemocnění, takže je ten pacient prostě potřebuje. Jistě, „život není krásný“, bylo by fajn, kdyby to šlo i jinak, ale nejde. Takže je prostě brát musí, nedá se svítit.

Další odpovědi
MUDrPauzová

Pane Rokio, toto bohužel možné není. Je to rizikem pro všechny zúčastněné.

MUDr. Pauzová.

Drap

To by mohl posoudit pouze zkušený lékař.

Sameotazky

Jale leky související s léčení psychiatrických diagnoz souvisejí s poškozením plodu?

jarek.s

Jaké je tvé IQ? Je dostatečné na to, aby si chápal, že geny rodičů se přenáší na potomka? Jnak pro tvou informaci spouštěčem většiny genových predispozicí jedince jsou viry nebo drogy.

Filip84

Sameotazy: Jednoduše. Veškeré léky „na hlavu“, které fungují tak, že se navážou na CNS, se „serou“ do všeho a všude, a pak – logicky – hrozí i poškození plodu při graviditě. Jsou to třeba léky na schizofrenii, prakticky všecky.

Sameotazky

To není pravda.