Je na Krétě v letovisku Plakias možnost samoobsl.nákupu zákl.potravin? Např.Lídl a pod.? Zájezd je bez stravování.Díky.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Plakias je malé městečko plné menších obchodů a několika supermarketů takových těch řeckých se vším všudy – větší obchody jsou v Rethymno cca 35km vzdáleném.
Věř tomu, že k snídani nakoupíš v nejbližším pekařství a jídlo v tavernách musíš vyzkoušet…přeci si nepojedeš do Řecka vařit naše jídla…Taveren je tu nepřeberně takže skončíš večer pokaždé v jiné a přes den na výletech koupíš gyros v pitě za 3E nebo jejich neodolatelný řecký salát ,melouny či jiné ovoce …přes den ani člověk hlad nemá a večer to jsou právě ty taverny ta atmosféra to přeci nevynecháš…

Další odpovědi
dudu

Hanulka11 sice popisuje situaci po pravdě, ovšem tak trochu ideál stav. Počítejte s tím, že ceny těch opravdu základních potravin jsou vyšší až o 100% a ceny v tavernách a restauracích ještě o řád vyšší. Je rozdíl zda-li hovoříme o skromném jedinci, nebo pracujeme s kalkulací pro čtyřčlenou rodinu se dvěma věčně hladovými adolescenty. O situaci v roce 2010 vypovídá tento přehled:
Jídlo a pití v tavernách:
pizza 8 €, krevety 9 €, kalamary 7 €, polévka 3 €, steak 17 €, kuře 10 €, zmrzlinový pohár 5 €, kontinentální snídaně 4–8 €
pivo 3,5 €, fanta nebo cola 2 €, voda 1 €, káva 2–5 €
Litr balené vody v obchodě od 30 centů, v supermarketech poblíž hotelů až jedno euro
Láhev dobrého místního vína 3,50 €
Olivový olej balení 0,5 litru za 5 €
Láhev místního piva 2 €
Kopečková zmrzlina od 1,5 €
Chipsy kolem 2 eur