martin14

Je na internetu i něco jiného ne WWW (World Wide Web)?

Používá se i něco jiného?

Odpovědi
anonym

Ano, např. Microsoft se snaží vymyslet vlastní síť, pomocí vlastních překladových systému – nikoliv jako je to u DNS. A větší firmy mají vlastní síť která se dá skoro považovat jako internet – ale furt je to intranet, např.: seznam.cz (Spojení poboček), Google.com

cochee

Spousta protokolů, dnes víceméně zastaralých. Mám na mysli aplikační protokoly, na úrovni World Wide Webu, nikoliv protokoly síťové (TCP, IP, UDP aj.) Nezapomeňme na e-mail, zhusta používaný i dnes. Ty zastaralé protokoly jsou např. gopher, WAIS, ftp, telnet, archie, finger, whois… Pěkné historické povídání o internetu obsahuje kniha Internet ROADMAP – Průvodce světem Internetu od Bennetta Falka, vyšla i česky. Občas tam lze narazit na humorné skutečnosti, vyplývající z věku této knihy, například: „Linky T3 přenášejí data rychlostí 45 Mbps. Byly zavedeny v roce 1991 a v současnosti se používají v celé páteři severoamerického internetu.“ Srandovní, vzhledem k současné rychlosti koncových přípojek i u obyčejného DSL od outů 🙂