Rokio

Je na farmě cennější kráva, nebo prase?

Je více cenná a pro většinu farmářů hodnotnější kráva, nebo prase?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
dudu

jiná odpověď

Vyjádřeno v korunách je kráva nejméně čtyřikrát cennější, což může být za určitých okolností irelevantní.

Další odpovědi
Kepler

jiná odpověď

Vše je relativní. Jakou cenu má povátná kráva v Indii? Je hospodářsky bezcenná, nebo jim stojí nade vše? A jak je na tom mašík v muslimských zemích?

ivzez

jiná odpověď

Nesmyslné srovnání.

Drap

jiná odpověď

Co je zdravější? Hruška nebo jablko? Nemůžeš srovnávat nesrovnatelné. Podle čeho to chceš hodnotit? Pokud podle ceny, tak cennější je kráva. Je větší více toho sežere a roste a po určitém věku má minimální přírustek. Pokud chceš však prodávat mléko, nebo vyrábět sýr, tak ti prase nepomůže. Vše má své výhody a nevýhody.

marci1

kráva

Možná kráva. Dává maso a mléko. 🙂

Klaproth

jiná odpověď

Hloupá anketa.

Jan Kunčar

jiná odpověď

autacek

kráva

Prase doma zvládne chovat kde kdo, s krávou je to těžší, ale zase užitek z ní může být nesrovnatelně vyšší a v minulosti byl ten rozdíl ještě markantnější (šla třeba využít i jako tažné zvíře).

elkon

jiná odpověď

Jak pro koho, nesmyslný dotaz.

Dochy

kráva

Pokud Ti jde o tržní cenu živého kusu, pak v naprosté většině případů bude kráva určitě dražší. (víc masa, další užitek)
Ale obecně bude záležet na dalších okolnostech. Váha, stáří, zdravotní stav, plemeno,…

Mc Merkurion

jiná odpověď

… to se musíš zeptat tam, kde maj farmy a farmáře, u nás jsou sedláci, zemědělci, rolníci … „Statek (cizím slovem farma)“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Statek_(zem%C4%­9Bd%C4%9Blstv%C3%AD)