Reganois

Je na české politické scéně opravdu vlastenecká strana, která si na to jen nehraje?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nejspíš taková, kterou masmedia onálepkují jako populistickou, krajně pravicovou a pravicově extremistickou. To je spolehlivý ukazatel. 🙂 Dnes se za pravicový extremismus označí i zdravý rozum, protože žijeme v extrémně levicovém prostředí.

Další odpovědi
Alesh

V podstatě to jsou jedině takoví ti klauni jako SPD, kde největším Čechem je Čechojaponec ještě šmrncnutej Korejcem. 🙂 Jako nic proti němu, ale že zrovna on by měl zastávat tuto pozici (myslím toho českého vlastence), to mi z principu přijde nelogický.
Vlastenectví mi přijde jako určitý přežitek, do jisté míry i nesmysl. Nějak lpět na tom, že jsem teda ten Čech, a samozřejmě pro většinu lidí to znamená pouze to, že fandí hokeji, fotbalu apod., teda jen když se daří… 😉
Přemýšlím, jestli to rozdělování na národy přineslo někdy něco pozitivního…ale napadají mě jen války, nenávist, nesmyslné útoky. Podle mě je mnohem přínosnější a tím i správnější dělit lidi na pozitivní a negativní, a to bez ohledu na cokoliv dalšího, neboť to opravdu není podstatné.

zjentek

Zlom u nás přišel koncem devadesátých let m. s. Lidská nenažranost v tý době přestala znát JAKÝCHKOLI LIMITŮ A HRANIC. Po xichtu typické představitele této „módy“ mám (asi navždy) v živé paměti a kvůli nim bych k volbám v tomto státě a vlastně životě UŽ NIKDY nešel. Ale přeji hodně štěstí, hrdí Češi!

Kepler

Leda že by to slovo „vlastenectví“ bylo odvozeno od „vlastnit“. Dnes už vlastenecký duch neexistuje, ten byl naposledy za Rakouska-Uherska. Možná i později, ale vlastní stranu mít nesměli.

aliendrone

Pamatuj, jakmile se někdo začne ohánět „úctyhodnými ideály“, tak VŽDYCKY jde o ta největší prasata. Venkoncem CO z toho vlastenectví máš a PROČ bys měl vlastencem být? Vlastencem může být jen darmožrout, který žije z peněz těch, co vydělají JINÍ. Tomu se to vyplatí bránit tenhle bordel, který ho živí (nezřídka luxusně). No a ti, kteří jsou donekonečna jen odrbáváni, buzerováni a vůbec všelijak šikanováni (aniž z toho prakticky něco mají) – tedy „NEVLASTENCI“ s dobrým pocitem prodají za pár šušní „vlast“, protože jak ona na mě, tak já k ní. ;) :D :D

Slogany o vlastenectví se ohání pokud vím mapř. SPD nebo DSSS, využívají tím panujících zlořádů. Ale i když má Ametyst i Alesh pravdu, STEJNĚ si nedělej iluze o SKUTEČNÉ podstatě JAKÉKOLIV prosystémové politické strany/uskupení. :)

elkon

Blíží se tomu SPD.

paul1

Vlastenectvím by se měla rozumět hlavně láska k vlastnímu národu. Bohužel se ale často mění na nenávist a pocity nadřazenosti k jiným národům a to je už nacionalizmus.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

NIKDY ZNOVU! Kdyby ano, bylo by to, jako když mně vykopou díru přímo pod schody do baráku a já ráno co ráno při odchodu z domu si v ní znovu a znovu nabiji držku. Do nekonečna. Jako takový typický, za všech okolností seriózní občan.

Pepa25

Bojím se, bojím, představit, jak by měla taková „opravdu vlastenecká“ vypadat … Čechy Čechům? Občas někoho zmlátit, protože vypadá trochu snědší?

ten který je

Pepa25:Nějak to máte popletené,dnes mlátí bílé.BLM je toho příkladem.To vás ale ve škole neučili.:-)

Pepa25

BLM jsou příkladem toho, že ze zabitých policií v USA je 24% černochů, i když jejich podíl na populaci je jen 13 % (údaje za 2015 –2019, zdroj https://www.a­cademia.edu/43920154/­The_Use_of_Let­hal_Force_by_Po­lice_in_the_U­SA_Mortality_Me­trics_of_Race_an­d_Disintegrati­on_2015_2019_ )

Alesh

@Pepa25: A co tato statistika dokazuje?

Kepler

Ba ba, tak nějak. Nacisté, bolševici, Ku-Klux klan – všichni byli vlastenci…

Reganois

Pepa: Taky mám strach 😄 Lidstvo se nepoučí.

Reganois

Ametyst: No a co je to za stranu? Nebo taková konkrétní není?