Neonka

Je muž plodný celý život – od narození do smrti ?

Dochy – máte pravdu,
dá se ten čas dozrání ještě více časově upřesnit ?

Nejlepší odpověď
Frontinus

Tvorba spermií se rozbíhá až v pubertě, takže nějaké spermie se mohou objevit už po 12. roce věku, spíše však o něco později. Jakmile jsou nějaké spermie, je možné, že dojde k oplození, i když bez dostatečného objemu i složení ejakulátu je i v případě, že nějak proběhne pohlavní styk, málo pravděpodobné. Takže na faktickou plodnost je třeba nechat pubertu ještě nějakou chvíli probíhat.

Tvorba spermií přetrvává u muže po celý život, což souvisí s tím, že spermie jsou produkovány jinak než oocyty. Spermie mohou být viabilní ještě několik hodin po smrti, takže teoreticky je možné, že by se prostřednictvím technik asistované reprodukce stal i muž, který je již mrtvý a který za života své sperma nenechal zmrazit. Předpokládám ale, že nikdo soudný by se do takového zákroku nepouštěl.

Další odpovědi
Dochy

Pokud vím tak ne. I pokud je zdravý, tak to příslušenství musí nejdřív dozrát.

zjentek

Jak který. Přece nemůže být dáno normou, pravidlem… Ať už máš na mysli biologickou plodnost, plodnost mozku či finance, bude se u můžu kus od kusu lišit.

Anebo byla míněna plodnost otázková? (;

Edison

Co vás v tý škole učej… To se učilo na ZŠ už za hluboké totaliti i v dobách puritánských!! A co rodiče? Taky NULA?? Kam ten svět spěje!!!

elkon

Od dospělosti, jen má ve vyšším věku méně spermií.

Kepler

Muž je plodný až po završení puberty, dejme tomu v 15 letech. Plodnost se zpravidla snižuje s věkem, ale není výjimkou, že je plodný i v 80.

hapiky

Jak může být v mládí, řekněme do dvanácti let plodný, když nemá žádné střelivo.