lukas.zmizik

je můj šéf povinen mi zaplatit více, když jsem se dověděl, že evropská banka tiskne více peněz?

A ty teď mají menší hodnotu?
Jde to někde sledovat, kolik peněz je v danou chvíli v oběhu a existuje nějaký vzoreček, pomocí kterého bych spočítal, za kolik vlastně doopravdy v danou chvíli dělám? Třeba bych chtěl hodinu svoji práce přepočítat na okurky, když na peníze nemůžu…

Že prý se porovnává podle BigMac hamburgru od mekáče, podle nějakého bigmac indexu, ale o tom moc nevím.
Doplňuji:
tak že až bude stát rohlík tisícovku, tak já budu brát stále dvacet tisíc?

Nejlepší odpověď
Bedy

Ne, to že se tiskne víc peněz neznamená, že musí být větší výplaty..
Doplňuji:
Pokud by se mělo natisknout tolik peněz, aby to pokrylo státní dluh, tak by třeba ten rohlík mohl stát 20 tisíc, ale Vy byste neměl mzdu o moc větší, než teď máte.

Další odpovědi
www

Samozřejmě není a je to tak správné.
Proč by měl? Co on s tím a tvým přínosem pro jeho firmu má společného? Nic.
Doplňuji:
Stačí se v podobných situacích vžít do jeho pozice a říct si: jak bych se zachoval já a proč?
Zkušenost

ponovotny

víc peněz se tiskne proto abys byl chudší, ne proto abys měl pořád stejně ;)
Doplňuji:

  • samozřejmě předpokládám, že nemluvíš o skutečném tíštění peněz, protože v současné době naprostá většina peněz funguje jen jako položky na účtech a tak předpokládám, že hovoříš o nafukování celkového množství peněz

led

Europska banka prechádza na novy typ bankoviek s viacerými ochrannými prvkami, preto je v súčasnosti vytlačených viac bankoviek, než je v obehu, kde postupne sa staré typy sťahujú a nahradzujú ich nové. V súčasnosti ide o bankovky s hodnotou 5 euro. To neznamená, že sa znižuje hodnota Eura.
Tá sa mení podľa iných parametrov.
PS.
Každý štát používajúci svoju národnú menu sťahuje z obehu staré, poškodené peniaze a miesto nich posiela do obehu nové

ponovotny

k tomu tisknutí peněz výztižné video http://www.ban­kovnipoplatky­.com/videoseri­al-bez-reci-7-penize-ii-20587

zjentek

www, kua ty máš často zkušenost, že by se jeden posr…