Avatar uživatele
lukas.zmizik

je můj šéf povinen mi zaplatit více, když jsem se dověděl, že evropská banka tiskne více peněz?

A ty teď mají menší hodnotu?
Jde to někde sledovat, kolik peněz je v danou chvíli v oběhu a existuje nějaký vzoreček, pomocí kterého bych spočítal, za kolik vlastně doopravdy v danou chvíli dělám? Třeba bych chtěl hodinu svoji práce přepočítat na okurky, když na peníze nemůžu…

Že prý se porovnává podle BigMac hamburgru od mekáče, podle nějakého bigmac indexu, ale o tom moc nevím.
Doplňuji:
tak že až bude stát rohlík tisícovku, tak já budu brát stále dvacet tisíc?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3894 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Ne, to že se tiskne víc peněz neznamená, že musí být větší výplaty..
Doplňuji:
Pokud by se mělo natisknout tolik peněz, aby to pokrylo státní dluh, tak by třeba ten rohlík mohl stát 20 tisíc, ale Vy byste neměl mzdu o moc větší, než teď máte.

Upravil/a: Bedy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Samozřejmě není a je to tak správné.
Proč by měl? Co on s tím a tvým přínosem pro jeho firmu má společného? Nic.
Doplňuji:
Stačí se v podobných situacích vžít do jeho pozice a říct si: jak bych se zachoval já a proč?
Zkušenost

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ponovotny

víc peněz se tiskne proto abys byl chudší, ne proto abys měl pořád stejně ;)
Doplňuji:

  • samozřejmě předpokládám, že nemluvíš o skutečném tíštění peněz, protože v současné době naprostá většina peněz funguje jen jako položky na účtech a tak předpokládám, že hovoříš o nafukování celkového množství peněz

Upravil/a: ponovotny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Europska banka prechádza na novy typ bankoviek s viacerými ochrannými prvkami, preto je v súčasnosti vytlačených viac bankoviek, než je v obehu, kde postupne sa staré typy sťahujú a nahradzujú ich nové. V súčasnosti ide o bankovky s hodnotou 5 euro. To neznamená, že sa znižuje hodnota Eura.
Tá sa mení podľa iných parametrov.
PS.
Každý štát používajúci svoju národnú menu sťahuje z obehu staré, poškodené peniaze a miesto nich posiela do obehu nové

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ponovotny

k tomu tisknutí peněz výztižné video http://www.ban­kovnipoplatky­.com/videoseri­al-bez-reci-7-penize-ii-20587

před 3892 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

www, kua ty máš často zkušenost, že by se jeden posr…

před 3894 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek