natalka.03

Je muj pritel a syn autista?

Byli jsme u doktorky na kontrole a mymu 2 letemu synovi hrozi autismus. Nekouka nam do oci, nevnima nas, neslysi na sve jmeno, prestal mluvit (driv umel rict cca 6 slov), nejvice vnima tv a hudebni nastroje, trasa rucickama a chodi po mistnosti sem a tam a taky kdyz se snim nekdo chce bavit odstrkuje se je velky samotář. Budeme chodit teprve na neurologii a pry i k psycholosce. Obcas se klepe a jakoby silou dela pesticky, hracky ho moc nezajimaji jen hudebni nastroje ta tv a polstarky. Jinak spinka krasne od 6 mesice, sice se budi na piti to vypije i litr a pul za noc ale spinka i 12 hodin(jako tatinek). Papa mi take vse stim taky problem nema. Pritelovo bratranec ma take autismus. A vim ze pritel je taky docela jinej. Nikdy mi to nevadilo ale od te doby co jsem zjistila ze moje dite muze mit autismus jsem si uvedomila zda ho nema i muj pritel. Nemate nekdo zkusenosti? Pritel take nevnima vetsinu casu, boji se zmeny je takovy stereotyp, kolikrat mi prijde ze ma srdce z kamene az to boli take mi nekdy prijde ze je sobec. Jinak je take velky samotar vubec nechce chodit ven ma proslovy i do blbyho obchodu. Prijde do prace (rika ze v praci ho chvali a bavi se tam s prateli) z prace vykoupe se naji zakouri si a chce byt doma tak je to i kdyz ma nocni. Taky ho casto nachytavam kdyz je sam v minstosti jak dela ruzne ksichty jako ceneni zubu a treseni rukoz otvira pusu a klepe se. Kdyz sem mu rekla co delas? Zacal se stydet a rekne nic. Se spankem to ma tak zr dokaze usnout kazdych 6 hodin a spat az 12 hodin v noci. Dokaze mi dat lasku najevo ale hodne malo kdy. A take kdyz ho poslu neco udelat vse zvore.. (mel prinyst urcity pocet penez a nedokazal to prinesl min, poslu ho pro smetanovy syr a vezme uplne jiny, rekne udelej minprosim cerny caj a prevlekni maleho prevlikne ho ale caj uz neudela) proste skoro nic nezvladne

Nejlepší odpověď
Alesh

Těžko říct, normální to určitě není a pravděpodobně je syn hodně po otci. To ale asi bylo vidět už dřív, že otec není úplně v cajku, ne?

Další odpovědi
nyjono

A to si vážně myslíš, že ti podle tvého popisu někdo kompetentně odpoví???
Doktorovi by také asi nestačilo, to, co tady popisuješ.

ivzez

Natálko,

jestli Vám na zdraví syna záleží, nehledejte rady ohledně
zdraví v internetu, ale obraťte se na dětského lékaře.

K partnerovi → situaci musí řešit on
a opět nikoliv v internetu, ale osobně u svého lékaře.

(Cizí zkušenosti jsou k ničemu, potřebujete diagnózu,
kterou ještě nikdo neumí přes internet.)

Ušel ventil

A to jste nevěděla dříve že jste si našla partnera více-méně inteligentního ? Dítě asi bude po něm .

zjentek

Tak já POUZE k tý části, kdy se vyjadřuješ o příteli, ti DÁM DIAGNÓZU- běž se léčit!

Drap

Po netu nelze vyšetřovat. Autismus se může u každého projevovat jinak způsobem.Odpověď ti dá pouze odborník po vyšetření.