lucipuci

Je mravenčí štípnutí zdravé?

Zajímá mě, jestli je štípnutí od červeného malého mravence zdravé.. Pátrala jsem po této informaci gůglem skrz na skrz ale bez výsledku.

Nejlepší odpověď
zjentek

Něco na tom bude, protože fajnšmekři na jižní moravě si nechávají červený mravencxe louhovat ve slivovici. Pak to pijí jako zvlášť účinnou medicínu „na všecko“, často i nefiltrované, něco jako Bols ;)), přímo s brabencama.

Další odpovědi
Drap

Myslím že ne, ale ani ne jedovaté.

gecco

Nelze říct…
😉
Ano – v některých případech je kousnutí zdravé (může léčit některé choroby).
Ne – v některých případech může být až životu nebezpečné (alergie).

dudu

Na brněnsku se sice červení mravenci ve slivovici louhovali, ale jen z tzv. „ocasu“, což je odpad při pálení a tento produkt výlučně sloužil k mazání kloubů atd. Kromě toho esence nepříjemně páchne.
Zmínění mravenci neštípou, nýbrž velmi bolestivě žahají, proto se jim u nás říká „kurvičky“ a případná ozdravná kůra není zrovna příjemná.
Jako děti jsme kyselinu mravenčí „mlsávaly“ tak, že jsme olizovaly stéblo trávy na chvíli položené mezi mravence lesní. Zda je to zdravé nevím, ale všichni účastníci toto hodování přežily.