zjentek

Je možný určitý konkrétní typy aku vrtaček použít jako momentový klíč?

Jde o aku vrtačky a šroubováky s nastavitelnou úrovní točivého momentu.

(Myšleno ve smyslu, zda číselná stupnice za sklíčidlem, sloužící k nastavení utahovacího momentu, odpovídá momentu síly v Newtonech (či Newton metrech), sakra, už jsem se v tom zamotal… zkrátka, jestli třeba jednička na stupnici aku vrtačky odpovídá momentu síly 1Nm a třeba č. 20 na tý samý stupnici vrtačky (za sklíčidlem) odpovídá momentu síly 20Nm, atd… je mně rozumět? Díky ;)

Kat: stavba, dílna, zahrada.

Odpovědi
Edison

Nevím, nejsem si jist kalibrací momentů. Ta čísla momentu určitě neodpovídají. Ani bych neřekl, že by byl nějak extra stabilní.

Mp2

Ano, přečti si návod.

Pokud to chceš přesně, tak si to vyzkoušej. Podle momentového kliče.. Nevím, jak to je zkalibrovaně.

Ale asi víš, že běžná praxe je vrtačkou to pouze našroubovat na doraz a potom ručně dotáhnout momenťákem ?

zjentek

Tak ptám se na odpovědích.cz a vy na mě- nevim??? No to snad ne!!! ;) ;D ;D

Edison

A četl jsi tu odpověď celou? 😁

zjentek

No jistej si tam nejseš! ;D