Avatar uživatele
bolak

Je možný se s právníkem předem domluvit, že dostane peníze podle toho kolik vysoudí a v případě…

…že nevyhraje případ, tak nedostane nic?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, anonym, gagaga, marci1 před 3805 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jistě, pokud s tím bude souhlasit – věc odměny za služby je vždycky otázkou dohody…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě jde. U právníků jsou většinou smluvní ceny. Problém je jen v tom, že na dohodu musejí být nejméně dva. Takže podobný přístup nelze očekávat od každého právníka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Mám obavu, že právníkovi by se to asi nezamlouvalo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Nejsem právník, ale právník nemůže předem 100% vědět, jak rozhodne soud. Může to jen předpokládat, dle svých znalostí § a zkušeností ze svých kauz a rozhodování soudu. Klient mu může navrhnout, že v případě kladného výsledku mu vyplatí odměnu za „úspěšnost“.

před 3803 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

marci1: no a právě tam je správné položit si tu otázku PROČ by se mu to nezamlouvalo, zřejmě si myslí že nevyhraje, zřejmě na to nemá a pokud na to nemá, tak ani nemá cenu aby takový případ bral

před 3805 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

no mě přijde právě nelogický, abych svěřil případ právníkovi, kterej nebude věřit ve výhru, a ještě mu za to zaplatil, to je jako kdybych mu ty peníze jentak dal…

a v tom případě jak předkládám já, by byl alespoň dostatečně motivován, a nebral by případ jen proto že nemá zrovna nic na práci ale pouze v případě že by byl přesvědčen že může vyhrát..

před 3805 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek