bolak

Je možný se s právníkem předem domluvit, že dostane peníze podle toho kolik vysoudí a v případě…

…že nevyhraje případ, tak nedostane nic?

Nejlepší odpověď
anonym

Jistě, pokud s tím bude souhlasit – věc odměny za služby je vždycky otázkou dohody…

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě jde. U právníků jsou většinou smluvní ceny. Problém je jen v tom, že na dohodu musejí být nejméně dva. Takže podobný přístup nelze očekávat od každého právníka.

marci1

Mám obavu, že právníkovi by se to asi nezamlouvalo.

marci1

Nejsem právník, ale právník nemůže předem 100% vědět, jak rozhodne soud. Může to jen předpokládat, dle svých znalostí § a zkušeností ze svých kauz a rozhodování soudu. Klient mu může navrhnout, že v případě kladného výsledku mu vyplatí odměnu za „úspěšnost“.

bolak

marci1: no a právě tam je správné položit si tu otázku PROČ by se mu to nezamlouvalo, zřejmě si myslí že nevyhraje, zřejmě na to nemá a pokud na to nemá, tak ani nemá cenu aby takový případ bral

bolak

no mě přijde právě nelogický, abych svěřil případ právníkovi, kterej nebude věřit ve výhru, a ještě mu za to zaplatil, to je jako kdybych mu ty peníze jentak dal…

a v tom případě jak předkládám já, by byl alespoň dostatečně motivován, a nebral by případ jen proto že nemá zrovna nic na práci ale pouze v případě že by byl přesvědčen že může vyhrát..