Avatar uživatele
zjentek

Je možný s účtenkou produktu uplatnit v obchodě reklamaci pro podezření na padělek?

Koupil jsem u vietnamce produkt >>>https://ww­w.mall.cz/cis­tici-prostredky/bref-color-aktiv-lemon-3-x-50-g ,který stál polovinu ceny, jinak požadované třeba v drogerii DM. Za tři dny splachování (jedna zdravá osoba, žádný průjem, po malé splachuje jen občas) bylo po produktu, čili mám podezření, že šlo o padělek. Mám v plánu odnést zbývající dvě balení společně s prázdným prodejci a oproti účtence s datem prodeje požadovat uznání reklamace s podezřením na podvod padělání. Zbytečná snaha? Má to smysl?

Zajímavá 0 před 1578 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

S čím jiným bys tam chtěl jít? Mimochodem… chce to být dostatečně důrazný, nenechat se odbýt… ale pozor na jeho „sousedy“. Rozhodně bych tam šel třeba ve třech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Uplatnit to možné samozřejmě je. Pokud to však je padělek, pochybuji, že se ti prodejce přizná. Další možností je obrátit se přímo na ČOI

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… čím víc pruhů, tím víc adidas … cena odpovídá očekávání, jestliže jsi očekával originál, klobouk dolů … ale je faktem, že vietnamci prodávaj většinounstejnou kvalitu, jako přehršel českejch butiků, ale jen za zlomek ceny … kokněte se v SAPě, kolik českých obchodníků tam nakupuje …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Edison, měl jsem v otázce na mysli více obchodní právo, než práva silnějšího. (;

před 1578 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

I nejen obchodní právo vyžaduje „pádnou argumentaci“ 😉

před 1578 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

jestli to není tajné, tak napiš. Prostě zda na produktu můžu reklamovat „vadu padělku“. Bo podle všeho se zdá, že jsem zaplatil „přiměřenou cenu“. (;

před 1578 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Cena s tím nemá mít nic společného. Nakupoval jsi, předpokládám, podle obalu. Jestli je v obalu něco, co se jako originál jen tváří je jednoznačně chybou, kterou, dle mého skromného názoru, reklamovat lze. Ještě bych se přesvědčil o expiraci, případěn pohrozil finančákem, živnosťákem, čoikou, cizineckou, požárníkama, elektrikářema… 😁

před 1578 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování