bolak

Je možný prodat deseti lidem stejnej dům, vyinkasovat za to prachy a pak se odstěhovat do nějaký země…

odkud mě..teda…toho podvodníka nevydaj?

Nejlepší odpověď
anonym

Skoro jsi to trefil. Jen s tím rozdílem, že dotyčná to nestihla na 10 různých stran a v současné době si odpykává trest v ostravské věznici.
Podle našich slavných (Kožený, Krejčíř apod.) je to teoreticky možné, hlavně je třeba pečlivě volit, kam nakradené miliony „přelít“, abys k nim měl přístup a na druhé straně, aby naše zákony neměly přístup k Tobě.
Doplňuji:
Ad Elk: neumíš to, heč. Ale až se to naučíš, tak jsem první, kdo bude stát v řadě, aby se rychle poučil. Taky se nejvíc obávám toho, že zemřu jako sice poctivá, ale přesto chudobná trubka. Na to asi musí mít člověk špičaté lokty, kačení žaludek a dravčí povahu. Hlavně nesmí vědět, co je to svědomí a čest.

Další odpovědi
Elk

Ale samozřejmě, že to jde. A nejenom dům a nemusí se utkat nikam. Snad je to jasné, že u nás VIPolitici a VIPodnikatelé dokážou prodat nejenom dům či hrad nebo jinou arcivěc – ba dokonce v situaci, že ji ani nevlastní – a skutek, neboli pokroucenej paragraf nemůže trefit do slabého místa transakce.
Odpověď na otázku, zdali to je zní – Ano, ale není to jenom u nás – jde to víceméně všude.
Kurňa, proč mě to furt nejde…?

anonym

Jako soukroma osoba .. , ja vam nedam penize za koupi , dokud nebudu zapsana na katastru nemovitosti .. a vy , jako prodejce me nezapisete , pokud nebudete mit moje penize .. a ted co ? :)
Tak ja vam sdelim tajemstvi.
Kdyz nekdo prodava soukrome, bez realitky , tak slozi penize u advokata , ktery i sepise kupni smlouvu. U nej pak – na jeho ucet slozi kupujici tu castku .
Advokat pak zaridi prevod nemovitosti a po prepsani na katastru dostanete vy, jako prodavajici penize na ucet.
Ja mam takove zkusenosti. Pres realitku si myslim, ze to funguje stejne tak.

  • iv-

bolak

ocko: oni dělali podobnou brigádu? jak na ně přišli? jak vypátrali peníze? jak je dostali zpátky do čech?

anonym

Byla to „šikovná“ makléřka z Ostravy s manželem. On stačil „zahnout kramle“ snad do Irska. Ona tady zůstala s malou dcerkou. Když to prasklo, tak už se nestačila „zdekovat“ a policie si ji hezky pohlídala. Spočítali jí to za oba. Psina je, že manžílek zdrhnul s penězi. Ona tu měla ještě něco vyřídit a letět za ním. No, je to známá, tak ten příběh znám opravdu dost podrobně.
Teď už nejsou manželé, a protože po jejím odsouzení už on mohl přijet, tak přijel, sebral dcerku a odletěl zase pryč. Ženuška bude sedět ještě tři roky a až se vrátí, tak nebude mít zhola nic, ani své dítě.
Víš, ne každému se podaří zavčas zmizet. Když lidem za jejich peníze nic nedáš, tak se jim to většinou nelíbí. proto se na tenhle podvod přišlo dost rychle. Protože ji dopadla policie tady, tak s manžílkem v cizině si už hlavu nelámala. Licence byla totiž vydaná na její jméno, takže má smůlu a sedí za celý ten nevydařený kšeft. Kdo podvádět neumí, nemá to raději ani zkoušet.