Avatar uživatele
Stařík2

Je možný příjezd do chatové kolonie po soukromé cestě?

Koupil jsem před několika dny ,chatu s vlastním pozemkem , v souboru celkem 13 chat. Tyto chaty stojí již min. 40 – 50 let, na vlastních pozemcích.Nevěděl jsem , že celkový pozemek kolem souboru chat,včetně příjezdové cesty , vlastní soukromá osoba .Nyní tato osoba nárokuje a žádá abychom si cestu a tudíž celý pozemek v rozsahu cca 35000 m2 odkoupili. Je možné nás k tomu nutit ? Nebo je možné ,abychom dál jezdili po příjezdové cestě , která je v jeho vlastnictví ? Konkrétně moje chata byla dostavěna v r. 1995 , což jistě není rozhodující.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2047 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Někdo znalý musí prostudovat dokumenty.
Každý Vás může k něčemu nutit, pokud použije zákonné metody. Proč by Vás vlasník nemohl nutit, abyste to koupil?
Je jen na Vás, zdali koupíte, nebo budete problém řešit jinak, Třeba Vám bude pronajímat cestu. Je to jeho majetek a v rámci zákona s ním může nakládat jak je libo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Já nejsem právník, ale kdysi jsem slyšel o tom, že pokud někdo vlastní pozemek, který je v katastru evidovaný jako „cesta“, musí tento stav zachovat, tj. nemůže ji přehradit atd. Jestli se to změnilo nebo to byl jiný případ, to netuším. Každopádně by bylo ideální kdyby příjezdovou cestu vlastnili rovným dílem všichni majitelé okolních pozemků. Podle mě je to vždycky lepší, než pak nějaké dohady, bez ohledu na to, kdo je v právu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rudolf.th

Neviem, či náhodou neexistuje zákon, podľa ktorého zmluva nie je platná, ak sa pri jeho uzavretí zamlčala rozhodujúca skutočnosť. Ak by ste bola dopredu vedela, že sú problémy ohľadne tej príjazdovej cesty a nekúpila by ste tú chatu kvôli tomu, tak by to mohol byť dôvodom pre uznanie neplatnosti kúpnopredajnej zmluvy pred súdom.

Upravil/a: rudolf.th

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek