_Lucka_

Je možný přestup? Za jakých podmínek?

Chtěla bych se zeptat na několik otázek ohledně přestupu na jinou střední školu. Student v prvním ročníku gymnázia propadne a chce zvolit jinou střední školu. Bude dělat rozdílové zkoušky a dostane se na druhé škole do druhého ročníku? Bude dělat opravné zkoušky a půjde na druhé škole do prvního ročníku? Prosím o objasnění, moc děkuji ;)

Nejlepší odpověď
M.

Ono záleží hlavně na škole, na kterou se student hlásí a i na oboru. Hádám, že pokud to bude dosti zaměřená škola, která měla už v prvním ročníku nezbytné praxe, tak tě z gymnázia dají tam, protože by ti to chybělo.
Jinak všechno bych řešila přes školu, na kterou bych chtěla nastoupit a ne zde.

Další odpovědi
Karim

Rozhodně půjde znovu do prvního ročníku pokuď na původní škole neudělá reparát!