Avatar uživatele
bolak

Je možný "překonfigurovat" výšku svého hlasu?

Úmyslně mluvit hlouběji a nebo naopak výše, a trénovat to tak dlouho, až si na to hlasivky zvyknou a začne to jít tak nějak "přirozeně" - bez nutnosti soustředit se?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Damiana, briketka10 před 2906 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Lze.
Hlubší - Tréninkem v podobě "dostatečného" množství vykouřených cigaret, nedostatku spánku a požívání alkoholu. Proces je ovšem nevratný. Působí u mužů i u žen. Nijak hezké to není. Stačí si poslechnout takovou Danu Morávkovou, velmi silnou kuřačku, v pohádce natočené před deseti lety a pak si pustit aktuální Ordinaci.
Vyšší - kastrace u mužů je v tomto směru spolehlivá, a také někteří homosexuálové mají soprán zmáklý ( i bez kastrace:-), no a u žen je k vyššímu hlasu často potřeba "pouze" zamilovanosti. Zaláskovaná žena totiž obyvkle mluví s objektem svého zájmu nejméně o oktávu vyšším hlasem. Ale to je práce přírody, protože vyšší hlas působí mladě a mládí zase evokuje plodnost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kelley

Viz výuka techniky zpěvu, to bude asi stejné. Mluvit výš je podle mě jednodušší než hlouběji. Na to se používá technika zvaná "falzet" (hlavový tón), krásně je to slyšet například v písni Michala Tučného - Lojza a Líza. Na vyšší zpěv či mluvení přirozeným hrudním hlasem je potřeba tréning ale zvýší se jen o pár tónů. Člověk má od přírody nadělen určitý hlasový rozsah, přes který se nedostane i kdyby trénoval sebevíc. Něco o hlubším zpěvu (tedy i řeči) viz například zde: http://hudebniforum.cz/…

Zdroj: http://hudebniforum.cz/zpev/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dnb

Myslím že tohle nejde. Na změnu hlasu je nutno se soustředit. Někteří loutkaři či dabingéři napodobují 20 let postavy jiným hlasem, ale stejně ten jejich originální, vždy zůstane. Ovšem, kdyby jsi se opravdu dlouho soustředil na jiný tón hlasu (Mluvil bys tak úplně všude), možná existuje šance, že by si na to mozek nějakým způsobem zvyknul.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Xantyp

Je potřeba najít zdroják

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Damiana: no, já bych chtěl zkusit ty hloubky, abych měl hlas jako Kožak Moravec, takže ta kastrace asi nebude to pravý kaštanový, protože to by mělo vlastně opačnej efekt, já bych spíš chtěl dvě další přindat

před 2906 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

:-):-) Na Moravce? Tak to nejmíň čtyři:-)

před 2906 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby