bolak

Je možný odhlásit sociální pojištění?

Jde si ve firmě zařídit, aby za mě neplatili sociální pojištění a místo toho mi tyhle peníze vypláceli na ruku?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Současnost – 2 pilíře důchodového systému
1. pilíř = důchodové pojištění
Klasické důchodové pojištění, kdy zaměstnavatelé i zaměstnanci povinně odvádí na důchodové pojištění 28 % z hrubé mzdy do společného státního důchodového účtu. Z tohoto úctu jsou pak vypláceny státní důchody. Z tohoto donedávna jediného způsobu spoření se dnes v novém systému stává jeden za 3 pilířů.
2. pilíř = penzijní připojištění
Každý si může zvolit jeden z 10 fondů, které v ČR momentálně fungují a vkládat si do něj částku pro svůj budoucí důchod. Tato částka je v penzijním fondu zhodnocována, každému z nás k ní může přispívat jeho zaměstnavatel a stát přidávat státní příspěvek ve výši až 150 Kč.

http://www.epo­jisteni.cz/ak­tuality-penzijni-pripojisteni-penzijni-fondy-duchodova-reforma/

Z uvedeného usuzuji, že to možné není, můj názor.

Další odpovědi
terry

Tak, jak to píšeš, že si to představuješ, tak ne.
Doplňuji:
Jééé, až teď jsem si všimla, kdo se ptá 🙂.
Ty si to určtě domluvíš :D.

Mapel

Ne !!! Odvod do sociálního balíčku musíš odvádět a další část odvádí zaměstnavatel. Ten odvede tvojí a svou povinnost. Máš však možnost požádat parlament o změnu zákona v němž bude mít Bolak výjimku. Pak to lze.

denim

Socialni pojisteni v cechach jde odhlasit jenom v pripade ze v cr nebydlite a zdrzujete se v jinem state. pokud bydlite v cr a pobirate jakekoliv penize at uz ze zamestnani,nebo ze socialniho uradu tak se odhlasit nelze. Samozrejme kdyz si chcete byt jista staci zaskocit do jakekoliv pojistovny a zeptat se.

bolak

Mapel: jaktože musíš? kde se píše že je to povinný? třeba cikáni co vozej poklice do sběrny a nejsou nikde přihlášený taky tohle neplatěj a vživotě sem neslyšel, že by šel někdo k soudu za to že neplatil sociální pojištění…

a když to nemusí platit cikán, tak proč bych já musel? není to trestání těch co pracujou? navíc mi to přijde jako úplná hovadina, to zdravotní pojištění aspoň dává smysl, to když nemáš a srazí tě třeba na chodníku kombajn, tak přijede sanitka a když nenajdou kartičku, tak zase vodjedou bez tebe, ale sociální? ve 40ti tě trefí šlak nebo na tebe spadne budka toi toi a celej ten majlant cos 20 let odváděl se propadne kdo ví kam, přitom kdyby ti to vypláceli na ruku, tak by sis to šetřil (a nebo ne) a až bys dosáhnul důchodu, tak bys měl naspoříno (a nebo ne) a stát by ti doplatil na důchodu ten rozdíl…

a hlavně, v případě že by tě z toho všeho tady kleplo, by ty prachy někde byly! a mohly by se předat pozůstalejm..