zjentek

Je možný, aby při absolutní absenci hmoty existovaly zvuky, vůně, barvy a tvary?

Mám takovou svou teorii, že jádra jader atomů se skládaj právě z nich… ;)

Dobrý, Keplere, v týhle rovině, do kerý´sto položil, to zavání logikou. Tak otázku rozšiřme ještě o POHYB. Jádro jádra atomu se teoreticky skládá z pohybu. Tohle by šlo? Může se pak čuník hejbat? Že logicky nemůže? Jenže, co když se tam někde hejbe, ale naše oči, uši, nos, hmat a potažmo i ta chuť, nejsou tak precizní a tedy schopny růžovýho, prdícího, smrdícího a tančícího čuníka v pohybu zachytit?
Když budeme uvažovat všichni stejně jako ty, je jasný, že žádný jádro jádra nikde v ničem nenajdeme. Ale neříkejme „nikdy“, ne? ;)

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, není to možné. Všechny tebou vyjmenované kategorie jsou podmíněné přítomností hmoty a jejími projevy. Jak by mohlo NIC vypadat jako oranžový čuník a prdět? (barva, tvar, zvuk, vůně).

Nevím jestli ti rozumím. Neexistuje žádné jádro jádra atomů. Proton i neutron se skládá ze tří škvarků (správně je to prý „kvarků“) a pohyb atomů je vnímán jako teplota. Při absolutní nule (- 273,15 st.C) se ten pohyb zcela zastaví. Řekl bych, že se přestane hejbat i ten čuník, a to mnohem dřív. Dokonce i ten prd zamrzne.

Další odpovědi
Drap

Myslím že to možné neni.

pepe88

To je jak paranormal activity :O

still

Při absolutní absenci hmoty by neexistovalo absolutně nic.