zjentek

Je možný, aby pes zvracel z důvodu, že více než 12 hodin nepřijal žádnou potravu?

Jedná se konkrétně o jorkšíra. „Prý“ má „rychlé spalování“ a nedokáže dlouho „jet naprázdno“, což tak úplně nechápu.

Tedy, feňule Faňule dostane o půl osmý večer nažret a v devět jdem spát. Pokud se „zadaří“ a vstaneme až po osmý ráno, tak „už je pozdě“- začne se protahovat (kočičí hřbet, kliky, atd.) a škrábat na vstupní dveře, tak ji pustím a ona vyběhne do zahrady a napřed zvrací, čili „hodí tyč“, což vždycky je tak půl decky žlutý tekutiny vazké konzistence. Pak se vrátí a chce to žrádlo, jako by se nic nedělo. Podotýkám, že za jiných okolností fenka nezvrací!
Pokud tedy vstaneme včas, tak běžně dostává o půl osmý ráno zase nažrat (12hodin je max. doba, kterou vydrží- ověřeno léty) a pak není důvod ke zvracení. Zkrátka, tyčku hodí s modelovou pravidelností pouze v tom případě, že déle než 12H vůbec nic nepozře.
Otázka zní, jestli je to možný a zda se někdo už s něčím podobným u těchto i jiných plemen setkal v praxi či slyšel z druhé ruky, díky.

Pro chytrolíny- vet taky nemusí vědět všechno.

Nejlepší odpověď
redy

Tím, že nežere dvanáct hodin, to není. Jsou to žaludeční šťávy.

Můj pes taky sem tam zvrací. Veterinář říkal, že si čistí žaludek. Možná měl kosti, vím, že něco v lese sežral (nějakou kost), čuňák jeden.

Je pravda, že blije, i když žádnou kost neměl. Odpověď? Žádná!
Fakt je, že doktor neví všechno, ale vypozorovala jsem, že pes zvrací jednou, maximálně třikrát do roka 🙂

Osobně si myslím, když to jde ven, že je to lepší, než aby mu/jí bylo blbě.

Rada nic moc, viď?

Další odpovědi
Drap

To neni z důvodů nedostatku potravy. Bude se jednat o nějaký trávicí problém. Doporučoval bych poradu s veterinářem, zvláště pokud se to stává častěji.

anonym

Můžou to být přebytečné žaludeční šťávy, které se částečně tvoří i když tam již není potrava, což se za těch zhruba 12 hodin stává. Zkusil bych jí dát o půl osmý něco nového. Pozměnit jí trošku večeři. Něco co se pomaleji tráví, aby neměla pocit na zvracení. Ono když člověk 12 hodin nejí, tak mu také může být na zvracení i když v sobě nic moc nemá. To žlutý by mohla být i žluč. Nevím. Vzít vzorek do zkumavky a donést to na veterinu? Možná. Další věc, která by snad mohla pomoci, tak si přivstat třeba v sedm. Donést jí vodu ať spláchne ty šťávy a možná s ní jít i oběhnout kousek venku. Ranní rozvička i pro tebe jako bonus. ;)
Stačí kousek. Bude mít energii a sílu z vody a pak to všechno sní a myslím, že už házet tyčku nebude. Ještě mě napadá možnost jí dát před dveře nějakou malou dobrotu, které se nají třeba i dřív něž začně škrábat. To když škrábe, tak už jí třeba není úplně dobře a chce tyčkovat. Pokud by něco málo snědla přede dveřmi, tak pak zaškrábe až za chvílu a bude mít už třeba jen hlad a né pocit, že musí pumpovat žaludek.

zjentek

Minerzu, jestli tím myslíš, že bych ji měl nechat „něco v misce“ a nemučit jí hlady, tak podotýkám, že jork je vysavač. Ona to vysaje, když to tam položím, takže ráno tam před dveřmi tak či tak nic nemá. Navíc spíme v patře a Faňule nerada do schodů, raději se nechá nosit, takže napřed mě drápama škrábe v posteli „po pysku“ a teprve až ji snesu, tak si zaškrábe na ty dveře. No to je jedno, prostě za dveřmi v misce nikdy nic nezůstane, bo Fanta to vysaje, hned jak ti to tam upadne. A pokud bys měl zájem nějak korigovat váhu a tím pádem kondici psa, tak to nemůžeš dělat způsobem, že mu dáš jídla tolik, aby se najedl do sytosti a nedojedl z důvodu, že už nemoh a nechal si „napotom“. V týhle fázi už to není pes, ale vepř. A i když vizuálně se z počátku vepři nepodobá, tak brzy bude! Tohle se u nas na prajzke prostě nedělá se psy, nýbrž s prasaty a my se pak těšíme na zabijačku!

zjentek

Redy, hmmmmmmmmmmmmmmmmm, rada supr, ale jdo vo to, že pokud Fanyně udělám interval mezi jídly delší nežli 12H denně, tak bude jednoduše zvracet denně. Prostě to chápu tak, že když jí žaludek jede naprázdno, tak se nějak nadmíru tvoří „šťávy“ a v tom jsem se chtěl utvrdit, anebo to nějak vyvrátit, pokud by tady o tom někdo něco věděl. Ale egzaktly dík!

redy

zjentek teď potřebuju vědět, co znamená to slovo – egzaktly.
Jeden potom neví, jak to druhej myslel 🙂

anonym

exactly? Anglina po česku. Zde najdeš význam: https://slovnik­.seznam.cz/en/?q=e­xactly

redy

minerz díky 🙂