skipi

Je možnost zrušit věcné břemeno,pokud má oprávněný dluhy?

Pokud má vlastník nemovitosti dluhy, které neplatí, může přijít o nemovitost, aby byly dluhy uhrazeny. Platí obdobný postup i pro oprávněného z věcného břemene? Tj. je možné, aby bylo břemeno za úplatu zrušeno (se souhlasem vlastníka, který by jej vyplatil) a z toho se uhradily dluhy? Samozřejmě bez souhlasu oprávněného. Pokud ne, je na tom v tomto ohledu lépe než vlastník?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Domnívám se, že VB může zaniknout pouze ze zákonných důvodů. Obecně by se tedy jednalo buď o souhlas oprávněného se zrušením, nebo rozhodnutím soudu.
Ano, v podstatě máte pravdu, vlstník je na tom v uvedené případě hůře.

Další odpovědi
atriplex

Věcné břemeno lze zrušit:

  1. úmrtím oprávněné osoby
  2. ten, v čí prospěch je břemeno, souhlasí s jeho zrušením