Lukas27

Je možnost, že by u nás v ČR bylo zemětřesnění?

Nejlepší odpověď
annas

Zemětřesení u nás byla. Odpoví vám Wiki.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_zem%C4%9­Bt%C5%99esen%C3%AD_v_­%C4%8Cesku

"Seznam zemětřesení v Česku

Česká republika je klidnější seismickou oblastí, ale dochází zde k otřesům v Karlovarském kraji. V Moravskoslezském kraji naopak vznikají důlní zemětřesení. Za další seismicky aktivní území by se dala považovat oblast pod Krušnými horami a Trutnovský výběžek. Toto je seznam zemětřesení v České republice: "

První otřesy – 192 př. n. l. až 1134 př. n. l. Karlovarsko

Poslední – 2. října 2019 Luby, Karlovarský kraj

Další odpovědi
Drap

Téměř každý rok jsou u nás menší otřesy.

orwell

Proč by nemohlo? Nakonec v lokalitě Krušných hor se to třepe dost často a před (teď nevím) x roky, se klepal Hradec Králové tak, že i někde řinčely skleněné předměty v nábytku. Jeden kolega tehdy přijel do zaměstnání dost vyděšen a vyprávěl nám o tom. Epicentrum tehdy bylo někde poblíž Vídně. Máme kliku, že otřesy nedosahují hodnot, které by působily nějak značně devastačně (jako např. v Japonsku), ale co není, může být. Litosférická deska, na které žijeme, se zatím vůči nám chová shovívavě a nechť to tak vydrží.

Rokio

Česko je uprostřed litosférické desky. Šance na zemětřesení tu jsou, ale stávají se málokdy a nebývají nijak silná.

Emefej

Ano – https://www.i­pe.muni.cz/pu­blic/czech-earthquakes

Dochy

Ano, běžně bývají… Tuším někde na západě a něco málo na Moravě. Vše naštěstí ale slabé – věděli jsme kde se narodit 😉

mosoj

A nejsou? V západních Čechách při nich praskají i zdi. Osobně jsem silně pocitově zažil zde v Čechách tři zemětřesení. Dvě měly epicentrum v Krušných horách a jedno v rakouských Alpách.