Otas1

Je možnost zasadit na podzim sazenice jahod?

Nejlepší odpověď
anonym

Jahodník se sází cca do konce září,tak si pospěšte.
Jen je lepší jej sázet z jara,to rostlinky pak nasadí více odnoží přes léto.
Čím později je jahodník vysázen, tím nižší výnos je příští rok dosažen. Výsadbu v říjnu již nelze doporučit, protože nejenže je výnos příští rok nízký, ale hrozí i nebezpečí odumření rostlin v důsledku nedostatečného zakořenění.

Další odpovědi
Terciba

Určitě ano, nejvyšší čas, aby zdárně zakořenily a v příštím roce již plodily .