LucLuc

Je možnost, jak získat svou výlatu?

Dobrý den,
pracovala jsem měsíc ve velmi pochybné investiční společnosti. V pracovní smlouvě nebyla uvedena hodinová sazba, pouze obsahovala větu, že maximálně může moje výplata dosáhnout výše 10. 000 Kč měsíčně. Ústně mi pak bylo sděleno, že hodinová sazba je XY Kč na hodinu.
Po prvním měsíci práce jsem obdržela zhruba poloviční výplatu, samozřejmě bez jakéhokoliv dokladu nebo výplatní pásky.
Je tedy možné nějakým způsobem dostat své peníze? Popřípadě – můžu nějak dát vědět veřejnostio této pochybné firmě? (Protože společnost je velká a nábor brigádníkůtomu úměrný)
Děkuji za odpovědi a pomoc. :) Hezký den

Nejlepší odpověď
anonym

Obrať se na ÚP (úřad práce), ten se zabývá těmito věcmi. Vláda schválila vloni minimální mzdu 8500 nebo minimální hodinovou mzdu 51 Kč (tady je to na haléře, takže přesně nevím, je to kolem těch 51, tuším 51.60, tak nějak).
Doplňuji:
Tak min. je 50,60 Kč na hodinu.