cibez

Je možno opravit konvici? Při ohřevu vyhodila jistič. Svítí i při vypnutém spínači, ale nehřeje.

Nejlepší odpověď
dudu

Nejsem odborník, ale ze zkušenosti s podobnými udělátky se domnívám, že došlo k nezvratnému poškození topného tělíska a tyto výrobky jsou pak již většinou neopravitelné.

Další odpovědi
dědapetr

Oprava konvice lze pokud se vtom vyznáte, jinak se oprava nevyplatí je lepší koupit novou.

hanulka11

Tak doma bych ji tedy neopravovala a nevím jestli to stojí za to .Já osobně vždy koupím novou, pokud se jakkoli porouchá.

franku

Lze ji asi opravit,ale výměna spáléného termostatu vyjde na víc než nová konvice.

Děda Louda

Oprava varné konvice se nejspolehlivěji provede podle následujícího postupu:

Koupit novou a vyhodit starou (konvici).

Odpad nepatří do popelnice, ale na sběrné místo elektroodpadu!

janek66

Konvice s klasickým tělesem ve vodě opravit lze celkem lehce, v 90 procentech je porucha ve vypínači, kontaktech…spálení tělesa je vyjímečné a u většiny konvic jsou tyto drobné díly prakticky stejné a záměnné.
U konvic s tělesem ve dně naopak v 90 procentech jde o spálené těleso a každá konvice je úplně jiná, prakticky nic nepasuje a jediná pomoc je „ekologická likvidace“ a koupě nové konvice.