zjentek

Je možno (coby firma) si u svého dodavatele lihu určit vlastní denaturační činidlo, kterým má být ethanol denaturován?

Př: Vyrábím desinfekci na alkoholové bázi pro přímý styk s pokožkou a proto si ethanol nechám denaturovat rovnou jednou ze složek desinfekce, zde třeba peroxidem vodíku, aby se odběratelé mého produktu vyhnuli fyzyckému kontaktu s dalšími zbytečnými chem. sloučeninami, zde konkrétně denaturačním činidlem, při kontaktu nepříznivě působícím na lidskou tkáň?

Nejlepší odpověď
Kepler

Peroxid vodíku není denaturační činidlo a dá se velmi snadno odstranit. Pro lékařské účely se vyrábí lihobenzín (1% benzínu). Jinak se podle české legislativy smí denaturovat takto:
Směs 1a:
methylethylketon 10 ml
denatonium-benzoát 10 mg
methylenová modř 2 mg
thiofen 2 ml

Směs 1b:
solventní nafta 4 ml
petrolej 2 ml
technický benzin čisticí 1 ml

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Denaturovan%C3%BD_et­hanol

Další odpovědi
aliendrone

Neznám aktuální situaci, ale z hlediska daňového odpočtu musí být denaturováno předepsanými způsoby. Pokud ovšem o něj neusiluješ a zaplatíš daň, tak ti klidně prodají i čistý, nedenaturovaný líh nebo ti ho naředí čím chceš. Tedy… to BYLO, znovu opakuji, nwm jak dnes. ;) :)

Drap

Po vzájemné dohodě je to samozřejmě možné.