opa

Je možné zrušit ukládání fotek PODLE ABECEDY do složek ve Windovs 7.

Měl jsem Vistu a teď mám nainstalovaný Windovs 7.Když přsouvám fotky do složek tak se mě to ukládá podle ABECEDY a NELZE s fotkama ve složce libovolně posunovat!!!!Je možnost tuto funkci nějak zrušit???Děkuji.
Doplňuji:
Pro „DOCHY“.Já bych zkrátka potřeboval když mám ve složce třeba 100 fotek tak třeba z druhého řádku přesunout fotku na konec všech fotek a podobně.To u Visty šlo a teď to nejde!!!!!

Nejlepší odpověď
Emefej

Win7 neznám, ale snad každý okenní OS umožňuje libovolné řazení a zobratování souborů. V záhlaví okna bývá něco jako „název“, „datum změny“, „typ souboru“, „velikost“ apod. Klikáním na tyto položky by se mělo řazení souborů změnit.

Další odpovědi
Dochy

Se soubory ve složce se neposunuje, na to není systém stavěn. Nejsem si jistm jestli explorer ve Win 7 podporuje uživatelské rozhození ikonek ve složce, ale pochybuju o tom (dělám na nich v práci, ale používám jiný správce souborů).
Standardní je, že si při zobrazení složky necháte soubory setřídit jak chcete (dle vámi vybraného kritéra). Nikoli že si je sám poskládáte jak chcete. To se pak dá udělat třeba tím názvem – soubory přejmenujete tak, aby pak byli v požadovaném pořadí při třídění podle jména.

isteron

W 7 nepoznám. Ale vo Viste mám nastavené ukladanie na plochu. Potom si tú zložku upravím a väčšinu, obrázky texty a p. si ukladám sám podľa obsahu. Na hornej lište nájdi riadok " zobraziť " , po otvorení sa ukáže dosť dlhá ponuka, a zospodu je riadok
uložiť podľa abecedy, dátumu, veľkosti a p. Zmeniť si to môžeš aj dodatočne, nie je to na trvalo. Potom sa ti tie zložky ukladajú automaticky podľa tvojho výberu.
Pokiaľ chceš le jednu fotku presunúť, polož na ňu kurzor, drž stále stlačené ľavé tlačítko myši a presuň na nové miesto, potom tlačítko myši pusť. Fotka by mala zostať na novom mieste. Ak to neide naraz, môžeš na dvakrát, najprv na plochu a potom z plochy na miesto.