růžička

Je možné zrušit DAR.SMLOUVU,při neplnění povinností obdarovaným zakotvené v dar.sml..

„Vlastnictví,jakož i ostatní práva a povinnosti k převáděným nemovitostem, přecházejí na stranu obdarovanou dnem povolením vkladu do katastru nemovitostí KÚ v …“

Nejlepší odpověď
anonym

Darovací smlouvu lze zrušit ze závažných důvodů, kdy se obdarovaný chová v rozporu s dobrými mravy, nebo porušuje ve smlouvě zakotvená smluvní ujednání aj. Podmínkou zrušení darovací smlouvy je ale vždy pravomocné rozhodnutí soudu. Doporučuji Vám obrátit se na advokátní kancelář, kde Vám se sepsáním žaloby k soudu pomohou. Bude třeba doložit dokladově nebo svědecky, v čem obdarovaný smysl darovací smlouvy (přijmutí daru) nenaplňuje.

Další odpovědi
Drap

Pokud neplní závazky vyplývající ze smlouvy, tak lze.