zjentek

Je možné znásilnit vlastní manželku?

Institut znásilnění v manželství.

Třeba chcete, ona ne… někdo pak tedy musí rozhodnout, zda sex bude, nebo nebude. Pakliže se rozhodně, že sex nebude, jde o prohřešek proti zákonu – odpírání sexu. Rozhodne- li se, že sex bude, taktéž půjde o prohřešek a to znásilnění. Takže nejlepší asi bude rozumná domluva, ovšem jak víme ze života, tak ta neexistuje, zvláště je-li v řešení namočena i žena. Takže je otázka, zda vůbec cosi jako znásilnění v manželství existuje (má jít o běžný sex, žádnou brutalitu). Pokud tedy po dohodě, při vyslovení jasného nesoulasného stanovista jedné strany muž na své ženě přesto vykoná akt lásky, bude později u soudu prohřešek znásilnění anulován pro skutkovou podstatu odpírání sexu? Jak to pracuje? Nebo i zde platí emancipace a nerovnoprávnost mezi muži a ženami? Jakože – já nechci brouku – a hotovo? Vyřešeno?

Nejlepší odpověď
Vojta24

„skutkovou podstatu odpírání sexu“, jsi vůbec duševně zdráv, že něco takového vypustíš z huby ? Žena má právo odepřít sex KOMUKOLIV KDYKOLIV !! Stejně jako ty máš právo odepřít sex tady Keplerovi. Vzpamatuj se.

Další odpovědi
hapiky

Manželka má stejné nebo podobné právo jako každá jiná žena odmítnout sex.
Když si muž vynucuje sex násilím, je ubohý.
Naopak podlý způsob je, když dojde k dobrovolnému sexu a žena řekne že byla znásilněna.

Drap

Ano, je to možné.žádný zákon o odpírání sexu nemluví.

elkon

Dotaz svědčí o tvé úrovni myšlení.

anonym

Tohle je o obyčejných lidských právech (kterých se vstupem do manželství nepozbývá), doporučuji Zjentekovi dostudovat si konkrétně:

Základní listinu lidských práv

  • článek 7. „obecný princip ochrany lidské integrity“
  • článek 8. „základního právo na osobní svobodu“

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Listina_z%C3%A1kl­adn%C3%ADch_pr%C3%A1v­_a_svobod#Hla­va_druh%C3%A1:_Lid­sk%C3%A1_pr%C3%A1va_a_z%­C3%A1kladn%C3%AD_svo­body

paul1

Ale takové " jako znásilnění" by se jí mohlo celkem líbit

Hufnágl

Samozřejmě, že jde znásilnit vlastní ženu, dokonce i muže, ale obzvlášť ženy, kdy se chtějí rozvést, obviní manžela z tohoto trestního činu.

Rokio

Ano, je to možné. Znásilnit lze i svoji manželku.

zjentek

@Paul1: NE! Žádné jako znásilnění není. Pokud ona řekne ne a ty vykonáš potřebu, je to znásilnění. zeptej se Vojty24, on to ví… zřejmě to číslo za jménem je věk, takže to musí vědět.

Vojta24

Jenže „jako že znásilnění“ o kterém Paul1 mluví je hra a vyžaduje značnou dávku empatie a hlavně schopnost vcítit se do ženy a umět okamžitě přestat pokud jasně dá najevo, že to tak nechce. Z toho co tu píšeš o „NErovnoprávnosti“ vyplývající z toho že žena projeví svou vůli, ale dost jasně plyne, že nějaké empatie rozhodně nejsi schopen a ještě se tu drze ptáš, zda ti za to, že si vezmeš co chceš proti její vůli hrozí právní postih. ANO HROZÍ! Doufám, že alespoň tato dvě slova si z odpovědí pochopil správně.

zjentek

Ježiši ty máš takový ego, že snad budeš za druhý i odpovídat, nevídané. poslyš, mohl bys tady zkopírovat přesně tu pasáž, kde se drze ptám, jestli mi hrozí jakýsi postih? Já jen, aby ten postih nakonec nehrozil tobě, bo znáš to – pýcha předchází pád.

Schluker

Jeste nedavno jsem mel za to, ze zjentek je proste trosku jinej. Ted uz jsem presvedcenej, ze je to jen obycejnej troll. Nekrmte trolla :)

Vojta24

ten se krmí sám bohužel, pokládá tu dotazy jak na běžícím páse, jeden blbější než druhý. A když to hodně přežene a lidi mu to jasně naznačí, tak se vzteká jak malý děcko a útočí na všechny kolem. Trapák.

zjentek

No… a teď si uvědom mou roli na tomto serveru a uvědom si tu svou. Myslím doopravdy, reálně a skutečně, jak to pracuje. A teď mně řekni – opravdu jsi hrdý na to, co na mou adresu píšeš, Vojto? Schlukerovi jsem takto odpověděl a ani to tě nezastavilo. Kdepak máš hranici jakési důstojnosti a charakteru, co?

Živím tě, ubožáku… za ta léta „spolupráce“ jsem pochopil, že ti otec V ŽIVOTĚ nenapráskal. A tohle jsou výsledky. Tady mám výsledek, děkuji ti );

zjentek

…Za další se už ani neobtěžuješ měnit nicky (bo to je práce tywoe) a bez uzardění si pod jediňoučným nickem (no, možné dvěma třeba) dovolíš napsat – „lidi mu to jasně naznačí“. No tywoe… máš ty vůbec představu o tom, jak by ses měl otáčet, aby se splnio tvé zatím jen zbožné přání – „lidi mu to jasně naznačí“? Příliš nespoléhej na můj dobrý vkus, ketrý ty nazýváš závislostí. Protože až půjdu já, tak ty sociálně jemně poklekneš… bo samotné výživové tabulky ti tvůj nynější standard neutáhnou. Korunově tam dojde k těžkým výchylkám. Pro tebe těžkým. A k čemu ti pak bude dobrý urazit mě dokonale češtinářsky? Se nestyď, to napiš na plnou pusu, kdo ti opraví text, než vyrazí „do světa“. Máš celou síť pohůnků a stejně jsi schopen drze urazit někoho, kdo pracuje zcela sám, bez pomoci, našeptávání a podpůrných aplikací. Seš fakt frajer, no úplněs mě dneska oslovil, nestíhám žasnout, fakt…

zjentek

V prvé řadě hrajeme tvou hru, ne mou. A to od A do Z. Na to nezapomínej.

zjentek

Hele pokud patříš TAKY k moderátorům, nepřijde ti tenhle nerovný boj s osobou zjenteka jaksi nerovný? Co? Pořád jste frajeři? Kdo má vlastně větší sílu a odvahu v poměru k podmínkám? Nechtěj mě přesvědčit o svým srabství a chovej se tady trošku jako uživatel. To znamená – nepiš hovna s jediným cílem ponížit uživatele! Clear? (Vytlemený smajl)

zjentek

…vás asi začnu bonzovat aliendronovi, bo jestli máte z někoho lufta, tak z něj vy pohůnci. Hehe – vytlemený smajl.

zjentek

Hmm… super diskuze, pěkně se řešení otázky rozjelo… ještě snad někdo? TVL musím si pustit něco s Emmičkou, abych zapoměl, „jak moc spravedlivý“ ten svět venku v črdeli dokáže být!

Ale samozřejmě díky všem za názore. NE ABYSTE TOHO NECHALI!!! (;(;(; …Od toho to zde existuje. (;

Vojta24

No jasně, všichni jsou letadlo jen ty jsi ten Spravedlivý.

Vyřiď Emmičce i manželce upřímnou soustrast, že s nimi soucítíme. 🙂 A nazdar.

zjentek

Děkuji. My s vámi také. (;

zjentek

Vojto, ty tady prostě a jednoduše OBHAJUJEŠ VULVU a to je to celý, co tady řešíš ty chlíváku! Jenže jsi zapoměl (BO NEZNÁŠ), kdo je tady ten SKUTEČNÝ erotochlívák! Takže sklidni hormon a chce to taky trochu TESTOSTERONU, bo zatím z tebe píše jenom estragon.

Byl bych rád, kdyby se zde nepsalo o tom, na co se tazající neptá!! Zatím jedinou kloudnou odpověď podal jako obvykle Rokio. Drap také nemá tak jednoznačně pravdu.

Jéééééééééé, nééé, estrogen, ano, jsem blbec!!! Hurá všichni, zjentek má NÍZKOU ÚROVEŇ, jásejme!

ZuzkaZln

Já jenom zírám a nestačím se divit kam jsem se to dostala a jaké uvažování je dnes ještě možné. Díky a díky za to, že tohle nemám doma. Že si mne vlastní manžel váží a jedná se mnou jako gentleman – a tím méně mu pak dokážu cokoliv upřít. Zjevně to není až taková samozřejmost.

zjentek

Otázka nemá za cíl řešit, jak který uživatel zvládá svou vlastní intimitu v manželství, nicméně děkujeme za otevřený náhled do té vaší.

zjentek

George:

On: „Potřebuji sex.“
Ona: „U mě ho momentálně nehledej.“
On: „Momentálně?“
Ona: „No tak dobře, dlouhodobě.“
Zákon: navzdory slibu se můžete rozvést.

Hele, abyste z toho PRÁVA v jeho propracování nakonec všichni nezblbli!
(Pokud už dávno nežijeme v jakémsi společenství nepřirozených mátoh, ploužících se dokolečka po svých vyšlapaných cestičkách.)

anonym

Nerozumím ti, takže tobě někdo brání se rozvést ? Tu možnost samozřejmě máš.

Jen tu říkám, že nemáš právo vlastní ženu nutit (není tvůj otrok) a to je prostě fakt. Jinak hrozí naplnění skutkové podstaty znásilnění. Přijde mi to docela zřejmé.

Co přesně zpochybňuješ: celý právní systém, základní lidská práva obecně nebo jenom základní lidská práva své ženy ?

zjentek

V jednom malém fiktivním příkladu jsem vlastně posuzovat právo s rozumem.

Ale rozumím i tobě. Přesto po mě nemůže nikdo chtít uhnout z cesty rozumu a dát se cestou práva. Totiž na to nemá NIKDO PRÁVO. Dobré mravy jsou vždy nad zákon a pokud jsme ochotni rozbít svazek manželský pro umíněnost, příliš dobrých mravů asi nemáme. A to i v případě, že je umíme dokonale kázat. Proto jsme taky studovali. Abychom dokázali PŘESVĚDČIT.

zjentek

Ještě se zamýšlím, PROČ by taková žena byla vlastně chlapovi MANŽELKOU, kdyby později odpírala, že?

A aby i elkon to nepochopil blbě, tak je to myšlený ve smyslu- PROČ by s tímto konkrétním chlapem taková ženská vlastně vstupovala do manželství. To by asi byla už dříve na palici nebo jinak postižená, ne?

Vojta24

Já už nevím jak s tímhle přestárlým děckem mluvit, aby to pochopil. Ona vstupem jakkoliv naivním a dobrovolným do manželství s tebou se nezavázala k tomu být ti nadosmrti oddaným a poslušným otrokem, ona vstupem do manželství nepozbyla svých lidských práv a svobod !! Chápeš ?

zjentek

Vojto kua ale teď SMRTELNĚ VÁŽNĚ…

NEMŮŽEME se na problém dívat takto jednostranně, četls VŮBEC otázku? Prosím ověř, zdas ji pochopil. Ona každá mince má dvě strany a tady a s tebou to v reakcích vypadá, jako by ti zapoměl narůst pindík a někdo ti jako dítěti STRAŠNĚ UBLÍŽIL do pipinky. Takže co tady předvádíš NENÍ NESTRANNÝ pohled, bohužel.

Vojta24

Aha takže když soudce soudí teroristu za to, že vystřílel půl náměstí měl by podle tebe vzít v úvahu spíš jeho osobní pohled a jeho pindíka místo aby se zabýval tím co říkají zákony a listiny základních práv, to si tím chtěl říct ? asi ne, ale přesto si to řekl … POUŽÍVEJ HLAVU, na co ji máš ?!

Vojta24

Jednoduše nemáš právo omezovat svobodu a základní lidská práva ani vlastní ženy jen proto, že ti hučí v kládě ty NESTRANEJ POHLEDE ! Už si to konečně v tý hlavě trochu srovnej.

zjentek

Slovíčka umíš používat dokonale, to ti nelze upřít. Já však STÁLE NECHÁPU, co máš dokolečka s tím omezováním svobod a znovu se tedy musím zeptat- ČETLS OTÁZKU?

Víš, ono je hodně veliký rozdíl POUŽÍVAT SLOVÍČKA a POUŽÍVAT HLAVU, když už jsi u toho. Jak umíš používat ty svou hlavu a jak ji umím používat já, to tady z textu NIKDY nezjistíme. To by nás nejdříve museli dát k sobě, v různých odvětvích nám oběma zadávat identické úkoly a teprve na základě HMATATELNÝCH VÝSLEDKŮ provedení zadaní soudit, kdo je kdo. Takže mně třeba vyliž, ale přečti si již otázku, Vojto.

zjentek

Eklon bejt po tvým, máme na světě jednoúrovňové myšlení a taky chápání světa. Věděls, že tomáš fuk, jaký chápání máš ty? Bo přesně s takovým umřeš a je po něm. To není myšleno osobně, to tak prostě chodí.

Raději si vrzni ty joudo a máš pokoj. Jdi do ženy brutálně, to z tebe udělá chlapa!

Vojta24

Ty jsi konunovanej, ale vážně …

Vojta24

… o tvé úrovni myšlení nejlépe vypovídá už jen ten fakt, že právo ženy odmítnout ti sex považuješ za projev „nerovnoprávnosti“ 🙂 Takhle se odkopat jako blb v jediný otázce, to jen tak někdo nedokáže.

zjentek

… o tvé úrovni myšlení nejlépe vypovídá už jen ten fakt, že právo muže na sex považuješ za projev jeho „nadřazenosti, potažmo ženino otroctví“ 🙂 Takhle se odkopat jako blb v jediným příspěvku, to jen tak někdo nedokáže.

Jak dokonale potřebuješ používat češtinu k tomu, abys zjistil, že úroveň tvého chápání a především tvou POVAHU ti nijak neokrášlí?

zjentek

Moc přemýšlíš Vojto

Vojta24

To ty zjevně vůbec. Zkus to občas taky.

zjentek

Přesně…

zjentek

Vojta no aby ses nepotento!

Odepřít sex KOMUKOLIV KDYKOLIV, no to je v tomto případě ÚPLNĚ NA PALICI!

Vojta24

Zjenteku tohle uvažování je prostě UBOHOST ! prezentuješ se tu jako neskutečný buran.

Naprosto zvrácená logika kdy ženu vnímáš jako svůj majetek, manželský sex jako své právo a ty máš mít právo rozhodovat kdy ti musí být po vůli – k tomu už fakt není co dodat. Ostatní si na to názor ostatně udělali sami, ty se tady zvládáš ztrapňovat i bez asistence.

zjentek

A terazky mi povedztě, Vojta, čo vy si predstavujetě pod takým slovom buran?

(Co když ti fakt nedá? No já vím co… až se ti protlačí sperma do mozku, budeš psát tadyto.)