silonka33

je mozne zmenit system nebo alespon lidi v nem, kdo popripade bude to v tomto zivote?

zvedavost pochybnost neduvera nadej

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jak už je zde zmíněno. Lidé se o to snaží od nepaměti, proto tu byly a jsou všechny ty socialismy, kapitalismy, říše a uskupení.
Systém tedy změnit lze a to relativně snadno. Otázkou zůstává, nakolik je jakýkoliv systém dobrý, že. i první socialisté a komunisté to mysleli dobře a víme všichni, jak to dopadlo. EU byl v prvopočátku také hezký nápad, ale čím se na ni nabaluje více států, tím více se oko utahuje.
Lidi totiž změnit nelze, alespoň ne pomocí nového, sebekrásnějšího systému.
Snahy změny tu budou, dokud bude lidstvo, ale obávám se, že budou čím dál méně „příjemné“ – řečeno eufemisticky – a čím dál méně demokratické.

Další odpovědi
kenyrts

Tento problém chtějí lidé řešit od samotného vzniku lidského pokolení,ale protože je to na světě zařízené tak,že každý člověk je jinný a má jinný pohled na svět,tak proto je to tak obtížné,vždyť ani tři lidé se kolikrát nedohodnou na jedné věci natož aby lidstvo změnilo systém a hodnoty v něm,v tomto životě se toho určitě nedočkáme !!!!

fortin

Protože odjakživa byli zapotřebí drábi a strážníci, s velkou pravděpodobností se lidé nezmění. Abyste mohla nahlédnout do myšlení lidí, do jejich soutěživosti, předhánění ze strachu před prázdným břichem, musela byste studovat příslušný obor. I když například na tomto webu funguje bodování které nemá žádný významný účinek na člověka, uživatelé chtějí zůstat v anonymitě, tak přesto každý touží po kladném ohodnocení. S touto povahou vyšlechtěnou uctíváním peněz se musíme naučit žít.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=I2pX9pC­fCcs