paul1

Je možné zkřížit plemeno králíka bílá angora s domácím králíkem?

Dostali jsme samici brojlerového králíka bílá angora červenooká, krátkosrstá (Hyplus, resp. Hyla),
střední velikosti.
K čemu dojde při připustení ke králíkovi domácímu neurčitého plemena (hnědé barvy). Někteří chovatelé
tvrdí, že by se to nemělo. Děkuji za radu, Pavel

Nejlepší odpověď
annas

„Při křížení je důležité, aby samec byl menším plemenem než samice, jinak by to mohlo zkomplikovat porod. Na internetu lze najít řadu rad, která plemena se dají křížit. Poradit může chovatelům i veterinář, případně zkušenější chovatel.“

https://tema.ces­kaveterina.cz/te­ma-krizeni-kraliku-na-maso-740776.html

Užitkové křížení je cesta k zajištění lepší produkce masa. Užívá se tam, kde nedbáme na plemenné znaky, ale na produkci masa.
Pokud jde o vlnu, tak jedině čistokrevnou plemenitbu angorských králíků.

https://is.men­delu.cz/lide/clo­vek.pl?zalozka=13;id=321­8;studium=71566;zp­...1
Chov angorských králíků v podmínkách drobnochovu.

Další odpovědi
Drap

Může. Co z toho vznikne se dá stěží odhadnout. mladé mohou být po matce, po otci, nebo ve variantě různých vzájemných znaků. Mláďata ani nemusí být všechna stejná.
Chovatelé samozřejmě říkají že by se to nemělo, ale pouze z důvodů čistého chovu. Na maso je to jedno.

Emefej

Bez problémů.

Mc Merkurion

… když je to maso, je to fuk, na pekáč ho dáváš ztaženýho, jo chovatelům by se to nelíbilo, przní se tím rasa …