Evina2023

je možné že vzhledem k tomu,že měla predčasně štěnata a do toho otravu zdali to mohlo na ní zanechat psychické následky.

je možné že vzhledem k tomu,že měla predčasně štěnata a do toho otravu zdali to mohlo na ní zanechat psychické následky. Jinak velmi hodná,poslušná,do­brá povaha,nyní bezmezná nenazranost a to tak,že jde po jidle za každou cenu. Slepá,hluchá vrhá se na jídlo. Na stole na talířích, ignoruje povely a pri zakroku vrcí a cení zuby,.

Nejlepší odpověď
beer

Už jenom samo mateřství může dočasně fence změnit chování, třeba přesně takovým způsobem, jak popisuješ. Je to však normální.
Pokud situace nějakým způsobem neodpovídá normálu, poraď se s veterinářem.

Další odpovědi
anonym

Z dotazu není zřejmé, zda se jedná o předčasný porod (tedy předčasně narozená štěňata) nebo o nízký věk feny (tedy předčasné zabřeznutí). Poměrně důležitý
je údaj jakého je fena plemene (nebo velikosti) a jakého je fena v současnosti stáří.
Navíc nechápu co myslíš tou „otravou“.
Má fena momentálně štěňata nebo ne?
Pokus se doplnit svůj dotaz, jinak nelze hodnotit důvody změn chování feny.
Doplňuji:
pokud je fena po porodu a kojí, jistě se mohou projevit hormonální změny
i v psychice feny. Může se jednat i o tzv. laktační psychózu. Po ukončení kojení
a odstavu štěňat by mělo dojít k návratu k běžnému chování feny.

zjentek

tak jí dejte pořádně nažrat, ať dožene ten deficit, co jí způsobili ta štěňata, ať jí nechybí nějaké látky a ať má klid proboha, netřeba psa sekýrovat, když se očividně snaží, aby se svými štěňaty přežil, dej mu co potřebuje
Doplňuji:
nejprve zjisti, co to potřebuje.
Pro češtináře- mám tam hrubku, jako každý tady, tak jí tam nechte ,)