Je možné že ta babylonská věž fakt byla?

Podle filmu „staroveke objevy-ztracena veda Bible“ stála v Mezopotámii. Točí ty filmy proto, aby zmátli diváky nebo si dělají legraci? Copak někdo neumí rozeznat obyč kopec od hromady ruin z cihel? Tak jak to je?
Doplňuji:
Babylonská věž ale mohla být ještě vyšší díky revoluční technologii která byla tak důležitá, že o ní najdeme zmínku na stránkách Bible.

A řekli jeden druhému: nuže nadělejme cihel a vypalme je ohněm.

Takový postup při výrobě cihel zásadně změnil jejich vlastnosti. Cihly pak byly mnohem odolnější.

Nejlepší odpověď
MA-SU-KA

Já považuju Babylónskou věž za velkou stavbu na tu dobu – 7 patrová stavba musela být nad poměry.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­temenanki

To, co ji připisují „tvůrci bible“ je samozřejmě přehnaný a doplněný fantastickým příběhem.

Stavební materiál se po staletí recykloval (kradl a používal jinde), takže není možný hledat velkou hromadu cihel.

Ukázkou takové recyklace stavebních kvádrů je např. koloseum v Římě… poté, co se po zemětřesení jeho vnější část zřítila, byla většina popadaných kamenů použita k stavbě paláců, kostelů, nemocnic a dalších budov po celém Římě… kdoví, kolik kvadrů by svítilo ve Vatikánu, kdyby se ty ukradený z kolosea daly rozsvítit… 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­loseum

Další odpovědi
Drap

Nikdo snad nepochybuje o tom, že babylonská věž skutečně byla. Rozpoznat hromadu neni až tak snadné. Tehdy se stavělo z nepálených cihel, to znamená vlastně z hlíny.