dust8

Je možné, že si člověk po pár francouzských polibcích s ženami upevnil imunitu?

Nejlepší odpověď
annas

Nejde jen o francouzský polibek, ale i normální polibek, jak si můžete přečíst v odkazu.

Polibek není jen symbolem romantické lásky a gestem vášně. Má rovněž určité terapeutické účinky, například zmírňuje bolesti hlavy a páteře. Nedávná studie ukázala, že oxytocin, který se při polibku uvolňuje, může mírnit bolesti, protože má analgetické vlastnosti a schopnost zmírňovat úzkost a deprese časté u těch lidí, kteří trpí chronickými bolestmi. Příznivých účinků polibku na naše tělo je přitom víc.

Když líbáme partnera, ale také děti nebo dokonce zvířata, která milujeme, stimuluje se sekrece hormonů s pozitivními účinky," vysvětluje Lenzi. Mezi ně patří dopamin, endorfin a serotonin. Proto často při vášnivém polibku tluče srdce rychleji a potíme se. „Polibky probouzejí sérii hormonů, od kortizolu po mužské a ženské hormony a endokrinní neurotransmitery, které mají komplexní pozitivní vliv na hormonální stabilitu," dodává Lenzi.

Zdroj: https://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/polibek-posiluje-imunitni-system-a-snizuje-stres-20160726.html

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, aleje nutné to často opakovat.

zjentek

Jo, jenže za jakou cenu, ble… Imunitu si tvrdíš na př. i polibky se svým čoklem, jinými slovy bude tvé tělo bojovat se vším příšerným, co tě v životě jen potká.

paul1

Možná, ale dá se při tom chytit např. opar (Herpes), mononukleozu, HPV virus atd.