zvonisek

Je možné, že pro mne by život bez mých vnitřních hodnot ztratil smysl?

Několikrát mi psychologové dělali ruzne testy včetně testů osobnosti a jsem INFP, idealista a snílek, který se vyskytuje v populaci kolem 1–3 procent

Nejlepší odpověď
ivzez

Život bez (vnitřních) hodnot by neměl smysl pro nikoho.
Asi bych to ani nenazvala životem → spíše přežíváním.

Další odpovědi
Kelt

Nějaké testy, ankety hodnotí průměr, je to statistika. Známe přesnou definici fyzikálních pojmů, známe zeměpisné rekordy i rekordy sportovní, najdeme si hlavní města v celém světě. A každý, kdo hledá, najde. Radost, štěstí, láska, znamená pro každého něco jiného. Každý má své hodnoty a každý tady má nějakou roli na tomto světě. Je seznam bohatých lidí, známe jejich majetek, ale nevidíme jejich problémy, starosti. Miliony lidí vidí denně západ slunce, ale každý to prožívá jinak, a druhý den je to zase jinak.

zjentek

Určitě. Vnitřní hodnota může být cokoli. Tak třeba jídlo, cokoli… (;

Aliene, skutečně bys nominoval uživatele za to, že nazval děvče zpovykaným frackem? Tak to jsem měl o tobě mínění jako o někom ušlechtilejším… Co když pod nickem dudu píše přestárlý, zpovykaný fracek, který za aktivního života vlastní leností nedokázal z těla vyždímat a zapojit do akce více, než jen pouhý mozek? Oni totiž „sedření přestárlí“ jsou dávno po smrti! Přestárlý… a co je to vlastně za termín? Co značí v kontextu s člověkem? Normální člověk takové výrazivo ani nezná, proto se domnívám, že se skutečně může jednat o zpovykaného fracka, promítajícího zde svou osobu do náctiletých.

elkon

Do tebe nikdo nevidí, ale je na pováženou jaké máš myšlenkové pochody. Mě by něco takového nenapadlo. Zřejmě nemáš smysluplné vyžití, což je chyba.

aliendrone

Odpověď dudu je na nominaci a ta by ode mne určitě přišla, kdyby skončil u slova „planetu“.

Bohužel se ukazuje, že má o zachraňování planety neaktuální představy, protože sázení stromků je PRÁCE (a pokud se dělá poctivě a usilovně, tak je to dokonce DŘINA)! Tento koncept je DÁVNO out. Dnes se zachraňuje planeta bordelem a davovým vyřváváním v ulicích v kombinaci se somrováním o erární finanční příspěvky na tuto veřejně prospěšnou činnost. Takže jen palec. ;) :D :D

Drap

Možné je všechno. Aby se takové věci nestávaly, od toho jsou právě psychologové.