Aquamen

Je možné, že při nedostatku hydraulického oleje pískají brzdy?

Právě že minulý týden byly vyměněné brzdové destičky na všech 4 kolech. Je možné teda že chybí hydraulický olej v autě?

Mám auto Škoda Octavia 1…

Nejlepší odpověď
cochee

Hydraulický olej se v O1 používá v servu řízení, ne v brzdách – takže nedostatek hydra oleje nemá na brzdy pražádný vliv.
V brzdovém okruhu se používá brzdová kapalina, nejen v O1, ale v podstatě bez výjimky ve všech moderních osobních autech. Její nedostatek ale určitě nezpůsobí pískání brzd, „pouze“ zavzdušnění okruhu. Pozná se to tak, že brzdový pedál není tuhý jako normálně, ale pruží, protože vzduch je stlačitelný. Pískání nových brzdových desek způsobuje buď to, že jsou ještě málo „zabroušené“ kotouči, anebo naopak, že se hned ze začátku dával brzdám „kouř“ a desky se připálily.

Další odpovědi
mosoj

Určitě šikovní a draze placení automechanici.
Počkej ještě, může se stát, že to přejde samo. Jinak postříkat kotouče čističem brzd a otřít. Pokud to nepomůže, namazat měděnou pastou zadní strany destiček ( to je ta strana k pístu) a vodicí plechy destiček v brzdovém třmenu. Nejlépe udělat obojí. Čištění tím čističem a potom to nanesení měděné pasty.

Hlada

Nedostatek brzdové kapaliny pískání určitě nezpůsobí. Způsobuje to kombinace materiálu destiček s různými vůlemi. Mnoho výrobců nabízí proti tomu různé vysokoteplotní pasty. Mám vyzkoušené, že to na čas pomůže. Jinak pískání ničemu nevadí, opotřebením se mění, někdy utichne samo.

Zdroj: https://www.au­tokubis.cz/pro­ducts/piskani-brzd/

autacek

Ne, dostal se ti tam písek.